Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

ZYRTARE/ Befasia mban emrin “Tirana”, klubi bardheblu nis punën për sezonin e ri dhe firmos me trajnerin kampion

Lajme të ngjashëm

Orges Shehi do të vijojë të jetë trajneri i Tiranës. Është ky lajmi i fundit që vjen nga klubi bardheblu teksa bëhet me dije se durrsaku dhe presidenti Refik Halili kanë zgjedhur të zgjasin bashkëpunimin.

Përmes një njoftimi në kanalin zyrtar lajmërohet se palët kanë gjetur gjuhën e përbashkët për edicionin e ri. Edhe pse në media u përfol se ai do të zgjedhë një destinacion tjetër, së fundmi surpriza mban emrin e Shehit.

“Klubi i Futbollit Tirana njofton arritjen e marrëveshjes me trajnerin Orges Shehi. Pas bisedimeve mes palëve, klubi dhe tekniku vendosën të vazhdojnë bashkëpunimin mes tyre.

Presidenca dhe drejtori teknik i skuadrës @tefikosmani21 shprehin falenderimet për profesionalizmin dhe punën e madhe që trajneri i dy vjeçarit të fundit ka bërë me ekipin si edhe kënaqësinë të vijojnë të kenë Orges Shehin në krye të pankinës KF Tirana.

Të bindur se ky do të jetë hapi i parë i sigurtë drejt projektimit të një skuadre solide dhe kampione. I urojmë suksese trajnerit në vazhdimësinë e punës së tij nën stemën bardheblu”, thuhej në njoftimin e klubit bardheblu.

Më shumë