Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Vuçiç për përplasjet në veri të Kosovës: Kurti është i vetmi fajtor, do të krijojë konflikt mes serbëve dhe NATO-s

Lajme të ngjashëm

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka folur në një deklaratë për media në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Për situatën në Kosvës, Vuçiç bën fajtor kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin, duke thënë se ai dëshiron që të shkaktojë konflikt me Serbisë dhe NATO.

“Edhe pse ne e kemi thënë qe disa muaj që Kurti ka vetëm një dëshirë, që të shkaktojë konflikt në Kosovë, pak njerëz deshën ta dëgjojnë të vërtetën. Në tre ditët e fundit, secili mund ta kuptojë se çfarë është përgatitur për sot.

Gjithçka është organizuar nga Albin Kurti që të nxitet një konflikt mes serbëve dhe NATO-s, dhe ai është përgjegjësi i vetëm. Ai dëshiron që t’i lajë duart e tij dhe të thotë që kjo situatë s’ka të bëjë asgjë me të”, tha Vuçiç në një deklaratë për media.

Lexo edhe: Përplasjet në veri të Kosovës, reagon KFOR: 25 ushtarë u lënduan, sulmet e paprovokuara ndaj njësive të NATO-s të papranueshme

NATO reagon ashpër pas plagosjes së ushtarëve të KFOR në Veri të Kosovës: E papranueshme, dhuna të ndalet menjëherë!

Agravon situata në veri të Kosovës, KFOR përplaset me protestuesit, disa të lënduar (VIDEO)

Protestuesit vizatojnë kryqin serb mbi automjetin e Policisë së Kosovës (FOTO)

Më shumë