Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Vrau motrën dhe mbajti trupin tre ditë në shtëpi, policia le në burg Fabian Vukajn

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Shkodrës këtë të mërkurë ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Fabian Vukajn i cili disa ditë më parë vrau motrën e tij, Diana Vukajn.

Jeta e 58-vjeçares Diana Vukaj mori fund pak ditë më parë nga arma që ka shkrepur vëllai Fabian Vukaj, drejt saj. 58-vjeçarja kishte pak ditë që ishte kthyer nga Gjermania.

Dyshohet se Fabian Vukaj e kreu krimin në gjendje të dehur, pas një konflikti me të motrën për çështje parash.

Trupi i pajetë u gjet brenda në dhomën e saj dhe dyshohet se është mbajtur në banesë nga autori për tre ditë.

Më shumë