Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Vrasja e Artan Cukut, gjykata pranon aktmarrëveshjen për Shallarin, ja sa dënohet

Lajme të ngjashëm

Pas më shumë se një vit nga vrasja e komisarit Artan Cuku, prokurori i Krimeve të Rënda, Henrik Ligori, paraqet në Gjykatë për miratim aktmarrëveshjen për Mikel Shallarin.

Mësohet se gjykata e ka pranuar këtë aktmarrëveshje sipas të cilës Mikel Shallari do vuajë 10 vite burg.

Mikel Shallari është më statusin e bashkëpunëtorit të drejtësisë, pasi rrëfeu porositësin e krimit.

Me këtë kërkesë të prokurorit ishte dakord edhe vetë Shallari dhe avokati i trashgimtarëve të viktimës. Shallari akuzohet për vrasjen e ish-drejtorit të Policisë së Shtetit e kryer në bashkëpunim me Bledar Jambellin dhe Krostaq Leci ose Gerti Kajo.

 

Më shumë