Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Vranë 20-vjeçarin në Tiranë, Gjykata e Apelit lë në burg dy adoleshentët

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Apelit Tiranë, ka vendosur të lerë në burg Axel Hoxhën 18 vjeç, i cili vrau me thikë 20-vjeçarin Stiven Toshkëzin në Tiranë në prill të këtij viti.

Gjykata po ashtu ka vendosur pak ditë më parë që në brug të lërë edhe bashkëpuntorin e tij, Ensi Maze.

Axel Hoxha akuzohet për vrasje me dashje dhe mbajtje e armëve të ftohta pa leje, ndërsa Maze akuzohet për vrasje e kryer në bashkëpunim.

Kujtojmë që ngjarja ka ndodhur më 18 prill të këtij viti. 18 vjeçari raportohet se i kishte ngacmuar në Instagram të dashurën Stiven Toshkezit dhe pas një konflikti të mëparshëm, i kishte bërë pritë mesnatën e 18 prillit. Axel Hoxha ndodhej bashkë me shokun e tij Ensi Maze.

Nga kamerat e sigurisë rezultoi se 18-vjeçari është personi që konfliktohet me Toshkezin duke e goditur me thikë dhe si pasojë e plagëve të marra i shkaktoi edhe vdekjen.

Ndërsa Maze gjatë sherrit mbante derën e makinës të mbyllur që shoku i Stiven Toshkëzit mos dilte nga mjeti dhe të ndihmonte 20-vjeçarin që po sulmohej.

Më shumë