Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
36 %
6.2kmh
0 %
Die
25 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Vjosa Osmani udhëton drejt New York-ut, takime me liderët botërore

Lajme të ngjashëm

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ka udhëtuar sot në New York-ut, ku pritet të takohet me liderët botërorë e përfaqësues të organizatave ndërkombëtare, në kuadër të javës së Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara.

“Presidentja është ftuar së bashku me Zotërinë e Parë, Prindon Sadriu, që të marrin pjesë në pritjen zyrtare të organizuar nga presidenti i SHBA-ve, Joe Biden”, njoftoi më herët Presidenca.

Gjatë kësaj vizite, Osmani në takime me homologët e saj pritet të flasë për zhvillimet e fundit në Kosovë, për synimet e Kosovës për krijimin e raporteve me shtetet anëtare të OKB-së, si dhe anëtarësim në organizata ndërkombëtare”. ‘

Presidentja Osmani po ashtu do të marrë pjesë edhe në aktivitete e diskutime të shumta të organizuara nga SHBA.

Më shumë