Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

Video: Hashim Thaçi i dorëzohet autoriteteve të Gjykatës Speciale

Lajme të ngjashëm

Ish-komandanti suprem i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi i është dorëzuar autoriteteve të Gjykatës Speciale.

Vetëm pak minuta më parë ai ka mbërritur në selinë e EULEX në Fushë Kosovë.

Thaçi dha menjëherë dorëheqjen pas konfirmimit të akuzave nga Gjykata Speciale që e akuzon atë për krime lufte.

“Do bashkëpunoj ngushtë me drejtësinë dhe nga ky moment jam në dispozion të drejtësisë. Unë besoj në të vërtetën dhe të ardhmen e shoqërisë sonë”, deklaroi Thaçi gjatë fjalimit të dorëheqjes.

Akuza i është konfirmuar edhe kreut të Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli. 

Më shumë