Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

Vezët dhe boja ndaj Ramës, Murrizi: Akte rrugaçërore, më vjen turp se kam familje e fëmijë

Lajme të ngjashëm

Myslym Murrizi i ka cilësuar si akte rrugaçërore veprimet e dy kolegëve të tijë që qëlluan me vezë dhe bojë kryeministrin Edi Rama në seancë parlamentare.

Murrizi ka theksuar se i vinte turp që kishte qenë pjesë e atyre seancave pasi ka familje e fëmijë.

PJESË NGA DEBATI NË ARENA:

Murrizi: Ato janë veprime dhe vendime individuale. Më ka ardhur turp që kam qenë pjesë e atyre seancave. Jam 50 vjeç, nuk kam ardhur në kuvend as si rrugaç, as si hajdut, kam fëmijë, kam familje, më vjen turp të shkoj në dasëm.

Abilekaj: Pra jeni kundër vezës dhe bojës?

Murrizi: Jam kundër çdo akti rrugaçëror, nga të gjitha palët dhe fjalori harbut në Kuvend.

 

Më shumë