Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Veliaj me kandidatin e LDK për komunën e Prishtinës: I impresionuar nga fushata qytetare! Mësim i vyer për të gjithë!

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili ndodhet për një vizitë në Kosovë, ka vijuar takimet e tij në Prishtinë me kandidatët që garojnë në zgjedhjet lokale që pritet të mbahen në 17 tetor.

Gjatë një bisede me Përparim Ramën dhe Fisnik Ismailin, dy emra mjaft të njohur të politikës dhe pjesë e garës elektorale në Prishtinë, Veliaj u shpreh i kënaqur nga fushata që po zhvillohet në kryeqytetin e Kosovës.

“Faleminderit Përparim Rama dhe Fisnik Ismaili për bisedën frymëzuese e miqësinë bujare. Shumë i impresionuar nga fushata qytetare që po zhvillohet në Prishtinë, – fokusi te idetë e jo tek sulmet personale. Mësim i vyer për të gjithë,” – shkruan Veliaj në një postim në “Twitter” pas këtij takimi.

Përparim Rama, arkitekt dhe urbanist i njohur, kandidon për kryetar të Prishtinës nga LDK në zgjedhjet lokale që do të mbahen në Kosovë në 17 tetor. Ndërsa Fisnik Ismaili, deputet i Lëvizjes Vetëvendosje në Parlamentin e Kosovës, është dhe autor i Monumentit të njohur “Newborn” në Prishtinë.

Më shumë