Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

Vdekja e 4 rusëve në Kavajë, ushtria zbarkon në ambientet e hotelit, do të kryejnë eksperimentin për të zbuluar shkakun “enigmë”

Lajme të ngjashëm

Forcat ushtarake kanë zbarkuar këtë të premte në ambientet e Hotel Gloria në Kavajë. FA do të kryejë eksperimentin gjatë këtyre dy ditëve për të zbuluar shkakun e vdekjes së 4 turistëve rusë pak javë më parë në Kavajë.  

Ekspertët e laboratorit do të përcaktojnë nëse ka pasur elementë të jashtëm biologjikë apo armë kimike që mund të kenë shkaktuar vdekjen e tyre.

Pas bërjes së këtij eksperimeti pritet që autoritetet të dalin në një vendim përfundimtar për vdekjen e katër anëtarëve të familjes në hotel “Gloria” në Qerret.

Më herët  Prokuroria e Kavajës ka regjistruar procedimin penal për vdekjen e rusëve në mjediset e SPA të hotel “Gloria Palace”, si dhe disponon një serë provash, të cilat nuk i bën publike deri në përfundim të hetimeve. Procedimi penal është regjistruar për veprën penale “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese”.

Më shumë