Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

U kapën me mina me telekomandë, Gjykata e Durrësit merr vendimin për tre të arrestuarit (EMRAT)

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Durrësit ka dhënë masën ditën e sotme për tre të arrestuarit, të cilët u japën me mina me telekomandë.

Gjykata ka vendosur masën “arrest me burg” për tre të arrestuarit, Ilir Alli, Edmond Bardhi dhe Bledar Çakalli.

Personat në fjalë janë arrestuar dy ditë më parë në Durrës. Këta shtetas u kapën duke udhëtuar me një automjet tip “Volvo” me drejtues shtetasin Ilir Alliu dhe pasagjerë shtetasit Bledar Çakalli 31 vjeç dhe Edmond Bardhi 37 vjeç. Gjatë kontrollit të ushtruar në mjet nga shërbimet e Policisë u gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale tri mina të montuara dhe të lidhura me telefon.

Më shumë