Tirana
light rain
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
94 %
4.6kmh
75 %
Hën
26 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

U kap në një fermë kanabisi, dënohet me burg 28-vjeçari shqiptar në Britani (EMRI)

Lajme të ngjashëm

Një 28-vjeçar shqiptar është dënuar me 9 muaj burg nga drejtësia britanike, pasi u kap në një fermë kanabisi. Bëhet fjalë për të riun Fifat Byberi, 28 vjeç.

Ai u kap nga Policia  më 29 prill brenda fermës me 212 bimë kanabisi, me rreth 178 mijë euro. Në seancë i riu tha se kishte mbërritur në Britaninë e Madhe 18 muaj më parë për një punë të  mirë.

I riu shtoi se kishte punuar në ndërrtim në Birmingham dhe Londër, ndërsa pretendoi se ishte kërcënuar nga pronarët e fermës.

Më shumë