Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

U ekzekutua para dy vitesh, Artan Cukut i jepet titulli ‘Dëshmor i Atdheut’

Lajme të ngjashëm

Ish-komisarit Artan Cuku i jepet titulli ‘Dëshmor i Atdheut’.

Cuku u vra në hyrje të pallatit të tij dy vitë më parë nga një vrasës me pagesë.

Bledar Jambelli e Shpëtim Leci akuzohen se kanë paguar Mikel Shallarin për vrasjen e Cukut në hyrjen e pallatit të tij në zonën e Liqenit Artificial.

Kujtojmë se Artan Cuku është vrarë mbrëmjen e 8 Prillit të vitit 2017 me 5 plumba, katër në gjoks dhe një në kokë.

Vrasësi, Mikel Shallari i ka treguar hetuseve se Jambelli ka paguar për vrasjen e kryepolicit pasi është arrestuar në 2012 nga Cuku, kohë kur mbante postin e Drejtorit të Policisë së Vlorës.

 

Më shumë