Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

“U afrua shumë”, turistët vrasin ariun polar në Norvegji

Lajme të ngjashëm

Një ari polar është qëlluar për vdekje pasi sulmoi anëtarin e ekuipazhit të një anije me turistë.

Ngjarja ndodhi në Arkipelagun Arktik ku sipas dëshmitarëe, ariu polar sulmoi varkën dhe plagosi një person, ndërsa turistët e trembur braktisën anijen.

Veprimi u kritikua masivisht nërrjetet sociale por kompania u mbrojt duke thënë se ariu u vra gjatë vetëmbrojtjes.

“Le t’i afrohemi aq shumë ariut në habitatin e tij pastaj ta vrasim nëse na afrohet”, shkruan me ironi komediani Ricky Gervais.

Më shumë