Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Turizmi veror, Rama: Shërbim shëndetësor në 29 qendra, nga veriu në jug

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar të gjithë ata që zgjedhin të pushojnë në vendin tonë në lidhje me sigurimin e kujdesit shëndetësor.

Rama shprehet se nga veriu në jug do të ketë shërbim 24 orë. Janë 29 qendra shëndetësore të vendosura në të gjitha pikat turistike me 160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për rastet emergjente.

Postimi i kryeministrit Edi Rama:

Kudo ku keni zgjedhur të pushoni këtë të diel, në mal apo buzë detit, kemi siguruar kujdes shëndetësor 24 orë për pushuesit dhe turistët nga veriu në jug, me rrjetin e qendrave shëndetësore verore, për një sezon turistik të sigurt

29 qendra shëndetësore me shërbim 24/7 në zonat turistike

160 mjekë dhe infermierë të trajnuar për emergjencat

Më shumë