Tirana
scattered clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
45 %
3.6kmh
40 %
Enj
28 °
Pre
34 °
Sht
34 °
Die
23 °
Hën
25 °
E enjte, 21 Shtator, 2023

Tragjedi në Durrës/ 29-vjeçarja vdes papritur duke pirë ujë, 5 ditë pasi solli në jetë fëmijën e saj

Lajme të ngjashëm

Lajm tronditës nga qyteti i Durrësit. Një 29-vjeçare ka ndërruar jetë dje paradite, ndërsa ishte duke pirë ujë, 5 ditë pasi ka sjellë në jetë foshnjen e saj, raporton gazetarja Klodjana Haxhiaj.

Familjarët e Ardita Muçës kanë bërë denoncim në Polici dhe drejtojnë gishtin nga mjekët. Ata pretendojnë se ata nuk kanë treguar kujdes ndaj vajzës së tyre gjatë procesit të lindjes, ndërsa presin rezultatet e mjekësisë ligjore.

E reja lindi me operacion cezarian në datë 30 Qershor në spitalin e Durrësit dhe pas katër ditësh ka dalë nga spitali. Dje, pasi ishte takuar me motrën e saj, pasi piu ujë u këput e ra ne dysheme. Ndihmën e parë ja dha bashkëshorti, i cili e solli në jetë. Ambulanca mbërriti vonë dhe pa pajisjet e duhura. Ekipi që erdhi në banesë bëri procedurën, por kërkuam që të vijë një mjek, pasi ata nuk ishin të përgatitur për paciente lehonë. Më vonë erdhi mjeku”, tregojnë të afërmit.

LEXO EDHE: Vdiq duke pirë ujë 5 ditë pas lindjes, familja e Ardita Muçës denoncon mjeken: Të arrestohet direkt se goca s’vjen më mbrapa!

Më tej, ata sqarojnë se bombola e oksigjenit kishte mbaruar, ndërsa e reja në urgjencë kishte mbërritur me rrahje zemre, por mjekët ju kanë thënë se truri nuk funksionon pa oksigjen. “E keni sjellë vonë, na thanë mjekët”, tregojnë më tej të afërmit e të ndjerës.

Nuk dihet se cili ka qenë shkaku i vdekjes së të resë nga Durrësi, por mbeten për t’u zbardhur në vijim detaje të reja lidhur me ngjarjen e rëndë.

Policia Durrës

Më datë 05.07.2021, rreth orës 20:00, jemi njoftuar se ka mbërritur pa shenja jete në spitalin rajonal Durrës shtetësja A. H., 29 vjeçe, banuese në Shkallnur.

Trupi i viktimës ndodhet në morgun e spitalit për t’iu nënshtruar një ekspertize mjeko ligjore më të specializuar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Durrës për veprime të mëtejshme dhe grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes.

Më shumë