Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

Tjetër tragjedi në Everest, avokati i njohur vdes duke festuar 62-vjetorin

Lajme të ngjashëm

Vetëm në 10 ditët e fundit janë shënuar shumë tragjeti në malin Erverest.

Një avokat amerikan është personi i 11 që ka vdekur duke zbritur Everestin.

John Kulish, 62 vjeç, nga Colorado ka vdekur ditën e hënë  papritur dhe shkaqet e vdekjes së tij mbeten të paqarta.

Kulish ishte pjesë e një grupi alpinistësh, të cilët festuan  së bashku me të 62-vjetorin e tij në mal.

Shumica e vdekjeve në mal mendohet të kenë si shkak lodhjen.

14023460-7075541-image-m-65_1558979501944.jpg

Më shumë