Tirana
scattered clouds
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
31 %
4.6kmh
40 %
Pre
33 °
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

Tjetër shpërthim i madh në gadishullin e Krimesë, hidhet në erë nënstacioni elektrik dhe depoja e armëve

Lajme të ngjashëm

Një tjetër shpërthim i fuqishëm ka ndodhur në gadishullin e Krimesë të kontrolluar nga rusët.

Shpërthimi ka ndodhur rreth orës 06:00 të mëngjesit në një depo të madhe municionesh në fshatin Mayske.

Rreth 2,000 banorë janë evakuuar menjëherë nga zona përreth.

Sipas agjencisë mediatike të lajmeve ruse, shpërthimi është shkaktuar nga një zjarr që ka rënë në nënstacionin elektrik.

Më shumë