Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
30 °
E enjte, 28 Shtator, 2023

Tensionet me Serbinë, Labinot Tahiri thirrje Albin Kurtit: Armatoseni popullin tonë

Lajme të ngjashëm

Këngëtari Labinot Tahiri ka reaguar pas nisjes sërish të tensioneve mes Kosovës dhe Serbisë, pasi sot hyri në fuqi vendimi për targat ilegale të mjeteve në veri të Kosovës.

Tahiri i bën thirrje kryeministrit Albin Kurti që të armatosë popullin me armë, pasi Serbia është armatosur sipas tij.

“Armatoseni popullatën tonë sepse serbet e Veriut i ke të armatosur ,këtë e dini edhe ju.

Shyqyr Zotit që e kemi Naton, Kforin dhe ushtrinë por asnjera nga to nuk e njohin Serbinê siq e njohim ne! Pra të armatoset popullata jonë ashtu siq janë serbet e Kosovës të armatosur nuk do ishte keq” shkruan Tahiri në postimin e tij.

Postimi i plotë i Labinot Tahirit:

Kryeministër, e di që je i sterngarkuar por e dim mirë se ne raport me Serbinë të gjithë Liderêt e partive i ke mbrapa.

Lidhur me këto tituj që i publikova të cilat po vijnê nga Serbia, nuk na mbetët gjë tjetër pos armatimi i popullit tonë.

Pleqët nuk janë kanë budall kur na thoshin:

” Evlad, Serbia flen ditën e punon natën pêr me e marrë Kosovên prap.

Pra, kam një kêrkesë për ju dhe presidenten e vendi?!

Armatoseni popullatën tonë sepse serbet e Veriut i ke të armatosur ,këtë e dini edhe ju.

Shyqyr Zotit që e kemi Naton, Kforin dhe ushtrinë por asnjera nga to nuk e njohin Serbinê siq e njohim ne! Pra të armatoset popullata jonë ashtu siq janë serbet e Kosovës të armatosur nuk do ishte keq.

Diten e mirë kryeministër me një shprehje nga nana ime:

Nana jem më thot çdo ditë kur të dale nga shtepia: Djali jem, tu letofshin punêt se nuk e ke leht çdo ditë rrugëve!

Dhe unë po ju them juve,

Zoti ti letoftë punët se nuk e ke lehtë këtë situatê.

Labinot Tahiri Kosovë e Shqipërisë.

Më shumë