Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

Tekstet shkollore me gabime, Rama publikon VIDEON: Tashmë me standarde ndërkombëtare

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me prezantimin e teksteve të reja shkollore për këtë vit.

Në videon e publikuar nga Rama, ministrja e Arsimit, Lindita Nikolla bëri me dije se mësuesit e shkollave kishin refuzuar rreth 500 tekste nga reforma e Altertekstit.

Sipas Nikollës, tashmë tekstet janë me standarde ndërkombëtare, të përkthyera dhe të përshtatura duke u marrë nga shtëpitë presitgjoze Oxford, Pearson, dhe Cambridge.

“Mirëmëngjes, dhe me sugjerimin që ta shihni këtë prezantim të shkurtër e kuptimplotë, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë