Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
49 %
4.6kmh
0 %
Die
21 °
Hën
29 °
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
29 °
E diel, 1 Tetor, 2023

Teknologji

Apple e pranon, iPhone 15 ka probleme, nxehet shpejt

Apple tha të shtunën se ka identifikuar disa probleme që mund të bëjnë që iPhone-ët e rinj të funksionojnë më të ngrohtë se sa pritej,...

Elon Musk publikon robotin e tij, shumë i ngjashëm me njeriun

Tesla ka zbuluar versionin më të fundit të robotit të saj humanoid , duke demonstruar aftësinë e tij për t'u përshtatur me mjedisin e saj...

Kina ndalon eksportimin e dy mineraleve që u duhen prodhuesve të çipave nëpër botë

Eksportet e Kinës të dy mineraleve të rralla thelbësore për prodhimin e gjysmëpërçuesve ranë në zero në gusht, një muaj pasi Pekini vendosi kufizime...

Në prag të “Future2Tech 2023”, panairi më i madh i teknologjisë në Shqipëri

“Future2Tech 2023”, ka ardhur për herë të parë këtë vit në Shqipëri. Kjo është një mundësi perfekte për kompanitë shqiptare në fushën e teknologjisë...

Apple do të përditësojë iPhone 12 në Francë për shkak të rrezatimit

Apple do të përditësojë iPhone 12 në Francë pas frikës nga rrezatimi, thotë ministri dixhital i vendit. Jean-Noel Barrot tha se Apple do të dorëzojë...

Sot prezantohet iPhone 15, sa do kushtojë modeli bazë dhe Pro Max

Apple është gati të lançojë sot iPhone 15, i mbushur me disa përmirësime nga versioni i fundit. Ceremonia e prezantimit pritet të fillojë këtë...

Supermakinat dhe Hipermakinat, cili është ndryshimi i madh mes tyre

Është e qartë që një  Corvette apo Lamborghini është shumë ndryshe nga një Toyota Corolla. Megjithatë, ka shumë terma për të përshkruar një makinë...

Risia më e re e “WhatsApp”, çfarë është seksioni i kanaleve

Platforma e mesazheve “WhatsApp” ka lançuar këtë të martë një risi të re që lejon përdoruesit të kërkojnë dhe të gjejnë kanale duke përdorur...

“Pyxis Ocean“, anija e parë e mallrave me “vela” në botë nis udhëtimin

Një anije mallrash e pajisur me vela gjigante dhe të ngurta të projektuara nga Britania është nisur në udhëtimin e saj të parë. Firma e...

Elon Musk rimerr titullin “Njeriu më i pasur në botë”

Elon Musk ka arritur të rimarrë fronin si personi më i pasur në botë, pavarësisht se miliarderi po kalon një periudhë tranzicioni dhe ndryshimesh...

Lajmet e fundit