Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

Të mërkurën protesta e radhës në Prishtinë

Lajme të ngjashëm

Lëvizja Vetëvendosje ka paralajmëruar se të mërkurën e ardhshme do të organizohet protesta e radhës në Prishtinë. Ëdhe në këtë protest kërkesat do të jenë sërish shkarimi i ministrit për Kthim dhe Komunitete, Aleksandar Jabllanoviç dhe dhe miratimi i ligjit për Trepçën

Dy partitë e tjera opozitare AAK dhe Nisma për Kosovën kanë njoftuar se do ti bashkohen protestët e cila do të organizohet javën e ardhshme.

Më shumë