Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
47 %
2.6kmh
0 %
Sht
25 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Të akuzuar për trafik droge dhe grabitje, arrestohen pesë adoleshentë shqiptarë në Greqi, përdorinin rezidencat studentore…

Lajme të ngjashëm

Policia greke ka  vënë në pranga një grup adoleshentësh shqiptarë.

Bëhet fjalë për pesë adoleshentë, përkatësisht 16 dhe 17 vjeç, të cilët akuzohen për trafikim, shitje të lëndëve narkotike dhe grabitje. Ata u arrestuan në ambientet e një konvikti në Polotechnoupoli në Athinë.

Sipas asaj që shkruajnë mediet në Greqi, banda e arrestuar është “degëzim” i një bande të madhe kriminale shqiptare që u shkatërrua nga policia shtatorin e kaluar.

Të arrestuarit  banonin në dhomat e rezidencës studentore, të cilën e përdornin si qendër operacioni për aktivitetet e tyre të paligjshme.

Më shumë