Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
28 °
Pre
27 °
Sht
28 °
E martë, 3 Tetor, 2023

Të akuzuar për krime lufte, sot seanca e radhës për Hashim Thaçin dhe ish krerët e tjerë të UÇK-së

Lajme të ngjashëm

Sot në Gjykatën Speciale do të mbahet seanca e radhës për Hashim Thaçin, Kadri Veselin, Rexhep Selimin dhe Jakup Krasniqin.

Seanca do të mbahet në orën 14:30.  Ish krerët e UÇK-së akuzohen për krime lufte ndaj njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

Akuzat për ta ngrihen për periudhën kohare të marsit 1998 dhe shtatorit 1999.

Më shumë