Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

Zvicer

Begaj takon homologun zvicerian në samitin e OKB: Komuniteti shqiptar në Zvicër, një urë e fortë lidhëse

Presidenti Bajram Begaj mori pjesë këtë të martë në Forumin e Nivelit të Lartë Politik për Zhvillimin e Qëndrueshëm, i njohur si Samiti për...

Shqiptari gati të shkruaj historinë, garon për deputet në Parlamentin e Zvicrës

Shqiptari Përparim Avdili po synon një ulëse deputeti në nivel nacional në Parlamentin e Zvicrës, si kandidat i Partisë Liberale. Ai prej vitesh është...

Banderola për Rita Orën në ndeshjen Kosovë-Zvicër, reagon këngëtarja

Mbrëmjen e djeshme u luajt ndeshja mes Kosovës dhe Zvicër e vlefshme për kualifikim në “Euro 2024”. Ndeshja përfundoi me rezultatin 2-2. Por ajo që...

Breshëri thyen xhamin e një Tesla (VIDEO)

Stuhia e fortë, shoqëruar me reshje të dendura dhe breshër që ka përfshirrë Zvicrën, ka  shkaktuar dëme të shumta. Një makinë Tesla është dëmtuar...

Borë në mes të gushtit, bien në mënyrë drastike temperaturat në Zvicër

Pas valës së të nxehtit, Zvicra tashmë është përballur me reshje të dendura të borës. Sipas sinopatikavë temperaturat patën një rënie të çuditshme ku...

Posti më i lartë për një shqiptar në administratën e Zvicrës, Labinot Demaj emërohet sekretar në Ministrinë e Shëndetësisë

I riu me origjinë shqiptare, Labinot Demaj është emëruar Sekretar i Përgjithshëm në Ministrinë e Shëndetësisë në Kantonin e Zyrihut. 39 vjeçari është diplomuar...

Alketa Vejsiu përfundon në Polici në Zvicër, çfarë i ndodhi prezantueses?

Prezantuesja Alketa Vejsiu është përballur me një situatë të pazakontë. Gjatë vizitës së saj në Zvicër ajo është ndaluar nga Policia dhe ka rezultuar...

Protestat në Francë ndikojnë dhe Zvicrën, arrestohen dhjetëra persona

Gjashtë adoleshentë u arrestuan pas trazirave në qytetin zviceran të Lozanës, të frymëzuar nga trazirat në Francë, tha policia zvicerane më 2 korrik. Më...

Mbyllja e vitit shkollor, shkolla shqipe në Bernë organizon festën e abetares me këngë e valle shqiptare

Shkolla shqipe në komunën e Ostermundingen, pjesë e Kantonit të Bernës, ka mbyllur me sukses vitin shkollor 2022-2023. Mësuesja Ida Jashari dhe prindërit e...

Propozimi për ambasador në Zvicër, Muç Nano: E lashë njëherë detyrën për gazetarinë! Gjekmarkaj: Po humbas një kritik

Analisti dhe gazetari Mustafa Nano është prezantuar këtë të hënë në Komisionin për Politikën e Jashtme, pas vendimit të qeverisë shqiptare për ta dërguar...

Lajmet e fundit