Tirana
light rain
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1kmh
40 %
Die
20 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

zjarret ne vend

“Asnjë nga zjarret s’paraqet rrezik”, Niko peleshi jep informacion: FA dhe helikopterët holandezë vijojnë punën për shuarjen e flakëve

Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi jep informacion në lidhje me situatën e zjarrëve në vend. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Peleshi shkruan...

Peleshi tregon si paraqitet situata e zjarreve: Në malin e Tërbunit era favorizon flakët, 100 forca po luftojnë…

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshsis ka dhënë informacion në lidhje me situatën e zjarrëve në vend. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Peleshi...

“Po kryhen ndërhyrje nga ajri me helikopter holandez”, Mbrojtja jep informacione për situatën e zjarreve në vend

Ministria e Mbrojtjes jep informacione lidhur me situatën aktuale të zjarreve në vendin tonë. Situata problematike është në Malin e Tërbunit në Pukë, në...

Ministria e Mbrojtjes jep informacion për zjarret: Situata problematike në Majën e Rrunës

Ministria e Mbrojtjes ka dhënë informacion në lidhje me situatën e zjarreve në vend. Bëhet me dije se aktualisht po punohet për vatrën e shfaqur...

Situata e zjarreve në vend, MM bën bilancin: 6 vatra aktive në të gjithë territorin, nuk ka rrezik për njerëzit dhe banesat

Prej ditësh Shqipëria po lufton me zjarret në vend por fatmirësisht së fundmi situata është normalizuar dhe duket se nuk përbën më rrezik për...

Spartak Ngjela bën deklaratën e fortë: Zjarret po i vënë ata që janë shënjestra e SPAK-ut, duan të destabilizojnë vendin që të shpëtojnë kokën...

Avokati Spartak Ngjela hedh hipotezën se, zjarrvënësit e vërtetë në vend janë ata që janë të akuzuarit e ardhshëm dhe që ende nuk kanë...

Nga Kukësi në Vlorë, Mbrotja tregon vatrat e zjarrit që janë ende aktive dhe të rrezikshme

Ministria e Mbrojtjes sqaron qytetarët lidhur me vatrat aktive të zjarrit, nga Kukësi në Vlorë. Gadishulli i Karaburunit dhe Dukati vijojnë të mbeten problematike....

“Sot pasdite dhe nesër pritet RREZIK i madh…”, IGJEUM njofton qytetarët për qarqet më problematike nga zjarret

IGJEUM ka njoftuar qytetarët se sot pasdite dhe nesër pritet nivel i lartë rreziku në shumicën e qarqeve dhe nivel i moderuar rreziku në...

Zjarret s’kanë të ndalur, në Mallakastër dhe Selenicë flakë të mëdha, në Lezhë po bëhet “nami” e në Fier rrezikohet pylli (VIDEO)

Zjarri në fshatin Corrush në Mallakastër vijon të përhapet në zona me terren të vështirë. Por pavarësisht kësaj puna vazhdon nga autoritetet përkatëse. Fatmirësisht...

Situata nga zjarret/ Disa vatra ende aktive, por pika më e nxehtë mbetet maja e Rrunës, flakët rrezikojnë Parkun e Llogarasë

Ministria e Mbrojtjes ka bërë përditësimin e të dhënave për situatën e zjarreve në vend. Sipas MM bëhet me dije se është ulur numri i...

Lajmet e fundit