Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

zjarr

Digjet prej 3 ditësh zona e mbrojtur e Pishporos, zjarrëfikësit në luftë me flakët

Vijon zjarri prej disa ditesh në zonën e mbrojtur të Pishporos në Fier. Nga zjarri deri më tani janë djegur disa hektarë me pisha. 40...

Zjarr i madh në pyllin me pisha në Fier, 8 zjarrfikëse në vendngjarje, pritet ndërhyrja nga ajri

Një vatër zjarri është aktivizuar sot në pyllin me pisha në Pish Poro.  Flakët kanë djegur disa drurë pishe, ndërsa vijojnë të përhapen me...

Nusja me dhëndrin në pistë duke vallëzuar, momenti kur shpërthen zjarri në lokalin që shkaktoi 114 viktima

Tragjike është ngjarja e shënuar në qytetin Nineveh të Irakut, ku lokali ku po zhvillohej një dasmë mori flakë nga fishekzjarrët. Mediat e huaja raportojnë...

Zjarr në një banesë në Tiranë, pëson djegie e moshuara

Një banesë është përfshirë nga flakët në rrugën "Altin Basha", në Tiranë, si pasojë e një defekti në bombulën e gazit. Bëhet me dije se...

Tragjike/ Bie zjarr në lokalin që po zhvillohej një dasmë, humbin jetën 100 persona dhe lëndohen 150 të tjerë

Një ngjarje tragjike është shënuar në Irak, ku ka rënë zjarri në një ambient ku po zhvillohej një dasmë. Mediat e huaja raportojnë se kanë...

Zjarr në qendër të Tiranës, përfshihet nga flakët një apartament

Një zjarr ka rënë pasditen e sotme në një apartament në Tiranë. Zjarri ka rënë në një pallat te rruga “Çerçiz Topulli”. Zjarri ka djegur...

Flakët e zjarrit përfshinë “Deutsch Color”, reagon themeluesi dhe drejtuesi i Delta Group

Fabrika e bojërave “Deutsch Color” në autostradën Tiranë-Durrës, në Maminas, u pushtua mbrëmjen e së shtunës nga flakët e zjarrit. Lidhur me këtë ngjarje...

Zjarrvënie e qëllimshme, arrestohen 5 persona në Fier

Policia e Fierit ka arrestuar këtë të diele për zjarrvënie të qëllimshme 5 shtetasit: Aleksandër Doko Hamit Likaj Genci Rama Osman Cjapi Nikolin Çepele Gjithashtu,...

FOTO/ Gjithçka e shkrumbuar, shuhet zjarri në fabrikën e bojërave “Deutsch Color”

Është shuar zjarr i madh që ra mbrëmjen e djeshme në autostradën Durrës-Tiranë, në Maminas, ku u përfshi nga flakët një fabrikë bojrash. Për shuarjen...

DETAJE/ 65 zjarrëfikës “luftë” me zjarrin e madh në Maminas, policisë i vijnë në ndihmë edhe vullnetarët

Një fabrikë bojërash është përfshirë nga flakët, teksa prej dy orësh zjarrëfikësit nga Tirana dhe Durrësi po punojnë për shuarjen e tyre në zonën...

Lajmet e fundit