Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

zgjehdje

Deputetët braktisën mbledhjen, Bejko: Thikë pas shpine PD-së

Ish-kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Roland Bejko, e ka cilësuar si thikë pas shpine braktisjen e mbledhjes së Kryesisë nga disa...

Dy ditë pas zgjedhjeve, rimëkëmbet kursi valutor! Euro dhe Dollari shënojne rritje të menjëhershme

Rënia e valutave gjatë ditëve që lamë pas, kryesisht para zgjedhjeve të 14 Majit, çoi monedhat e huaja në minimumun e ri historik në...

Kandidati i opozitës s’pranon humbjen në Vorë: Dyshimet e manipulimit janë të mëdha, do ankimojmë rezultatin

Kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Indrit Hoxha ka reguar për humbjen në Vorë, duke mos pranuar rezultatin. Ai hedh dyshime për manipulim votash, duke thënë...

“I vetmi demokrat i djathtë në zgjedhje jam unë”, Bejko hedh voton: Qytetarët të zgjedhin alternativën më të mirë

Kandidati i Partisë Demokratike në Tiranë, Roland Bejko ka votuar vetëm pak minuta më parë. E teksa ka hedhur votën Bejo ka dhënë edhe mesazhe...

Ilir Meta voton familjarisht, thirrje qytetarëve: Bëhuni pjesë e ndryshimit

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta dhe bashkëshortja e tij, njëherësh deputete, Monika Kryemadhi kanë votuar në Tiranë. Meta ka dhënë edhe një mesazh...

Probleme me pajisjet elektronike në gjithë Shqipërinë, KQZ urdhër: Të votohet me lista manuale! Ja sa qytetarë kanë votuar deri tani

Për rreth 2 orë e gjysmë zyrtarisht ka nisur votimi për zgjedhjet lokale në 61 bashkitë e vendit. Por probleme të shumta ka pasur në...

Rama në mbështetje të Erdogan, Mustafa Nano: Ndërhyrje e gabuar, me ç’sy e faqe do t’u dalë përpara atyre që do marrin drejtimin e...

Analisiti Mustafa Nano ka analizuar mesazhin e kryeministsrit Edi Rama, i cili doli hapur në mbështetje të presidentit Tajip Erdogan, pasi në Turqi më...

“Me 14 maj të falimentojmë Rilindjen”, Meta nga Velipoja: Premtimi i Ramës për pagat u shua pa ardhur zgjedhjet

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ditën e sotme ka zhvilluar një takim me strukturat në Velipojë, ku ka kërkuar që në zgjedhjet...

Disa persona thyejnë posterat e kandidatit Safet Gjici në Kukës (FOTO)

Në Kukës ditën e sotme janë thyer posterat e kanididatit të Partisë Socialiste Safet Gjici. Bëhet me dije se persona të paidentifikuar kanë thyer xhamat...

“Të tërhequrit s’do jenë në letën e votimit”, Celibashi: Simbolet e PD s’mund të përdoren nga një subjekt tjetër zgjedhor

Kreu i Komisionit Qëndror të Zgjehdjeve, Ilirjan Celibashi ka folur në lidhje me zgjedhjet e 14 majit. Celibashi u pyet nga gazetarët nëse do të...

Lajmet e fundit