Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

zgjedhjet vendore

Dorëzohet ankimimi i parë në KQZ, kontestohet rezultati i Maliqit

Përfaqësuesit e koalicionit “Bashkë Fitojmë” kanë dërguar një ankimim në Komisioni Qendror të Zgjedhjeve, duke mos pranuar rezultatin e zgjedhjeve në Maliq, për shkak...

Humbi garën, Belind Këlliçi: Qytetarët nuk reaguan në atë shkallë për të mposhtur makinerinë e kundërshtarit! Nuk tërhiqemi

Belind Këlliçi ka reaguar për herë të parë pas humbjes së garës për kryetar bashkie në Tiranë, duke deklaruar se zgjedhjet vendore nuk pasqyruan...

Humbi pas 32 vitesh Shkodrën, Berisha: Qytetarët votuan nën rrethim nga bandat e Edi Ramës

Ish-kryeministri Sali Berisha shprehet se nuk e njeh rezultati e zgjedhjeve vendore. Ai thotë se qytetarët votuan nën presion, ndërsa flet për një manipulim...

“93% është ngjyrosur me një gjyrë”, Baton Haxhiu: Demokracia në Shqipëri duhet të rishikohet realisht

“Kjo demokraci realisht duhet të rishikohet”, kështu shprehet analisti Baton Haxhiu, teksa komenton fitoren e thellë të Partisë Socialiste në zgjedhjet vendore në Shqipëri. Sipas...

Hapet kutia e parë e HIMARËS / Beleri “gropë”, kryeson bindshëm kandidati i PS (SHIFRAT)

Numërohet kutia e parë e votave në Bashkinë e Himarës, dhe ka dalë një rezultat gati befasues. Kandidati i koalicionit Bashkë Fitojmë, Fredi Beleri, i...

Do mbash përgjegjësi nëse s’merr 50 bashki? Berisha: Automatikisht kaloj në rivotim si kryetar i PD

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se do të kalojë në rivotim si kryetar i Partisë Demokratike (Të rithemeluar) nëse nuk arrin të fitojë mbi 50...

Dy vëllezërit votojnë për herë të parë, e nisin me shkelje: S’na intereson vota, erdhëm me mik

Dy vëllezër kanë votuar bashkë për herë të parë sot në Lushnje. Të pa informuar për rregullat e procesit të votimit, ata thanë se...

Zgjedhjet vendore / Celibashi: Kanë ardhur 29 denoncime për parregullsi, intimidim votuesish dhe korrupsion

Teksa kanë mbetur edhe më pak se dy orë nga përfundimi i procesit të votimit, kryetari i Komisionit Qendror të Zgjedhjeve ka bërë një...

Tre incidente në Qendrat e Votimit në Elbasan, reagon menjëherë policia: U gjetën vëzhgues të paautorizuar

Punonjësit e Policisë së Shtetit kanë ndërhyrë në tre incidente të shënuara në Qendrat e Votimit në Elbasan gjatë ditës së sotme. Policia e Shtetit...

Zgjedhjet vendore / Tre orë nga mbyllja e QV-ve, ja sa kanë votuar deri tani

Procesi i votimit në zgjedhjet vendore është shoqëruar prej mëngjesit me problematika të shumta. Nga defekti i pajisjeve elektronike deri te raportimet për presione...

Lajmet e fundit