Tirana
moderate rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
100 %
Mar
29 °
Mër
30 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
20 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

zgjedhjet presidenciale

Trump ‘ndan mendjen’: Do ta vazhdoj fushatën zgjedhore edhe nëse dënohem

Dëshirat e Donald Trump për t’u bërë përsëri president i SHBA-ve nuk janë zbehur pavarësisht ndjekjeve penale kundër tij nga sistemi i drejtësisë federale. Ai...

Zgjedhjet presidenciale/ Numërohen tetë milionë vota në Turqi, ja kush kryeson në rezultatet e para

Ka nisur numërimi i votave për zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare që u mbajtën sot në Turqi. Procesi zgjedhor përfundoi në orën 17:00. Sipas raportimit të...

Gjukanoviç përballë Millatoviç, mbahet sot raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi

Në Mal të Zi sot zhvillohet raundi i dytë i zgjedhjeve presidenciale. Në garën zgjedhore janë dy kandidatë për presidentë, të cilët fituan më shumë...

Emmanuel Macron drejt mandatit të dytë, sondazhet e nxjerrin të “pathyeshëm” Presidentin francez

Presidenti Emmanuel Macron mbetet sërish i preferuari i qytetarëve francezë, kur duhen edhe 4 muaj nga mbajtja e zgjedhjeve presidenciale në Francë. Sipas një sondazhi...

Italia zhvillon zgjedhjet presidenciale më 24 Janar, Sergio Mattarella përfundon mandatin në muajin Shkurt

Italia do të zgjedhë kreun e ri të shtetit më 24 janar. Në Itali, deputetët, senatorët dhe përfaqësuesit e 20 rajoneve, zgjedhin presidentin e...

Trump nuk dorëzohet, vijon të mos njohë rezultatin e zgjedhjeve: Kemi prova tronditëse për manipulim votash

Joe Biden do të jetë presidenti i SHBA-së, pasi fitoi zgjedhjet e vitit 2020.   Biden pritet që në muajin janar ai...

Pas Pensilvanisë Trump kërkon rishikimin e rezultatit në Nevada, por nuk kanë…

Joe Biden është shumë pranë fitimit të mandatit të presidentit të SHBA-së, pasi udhëheq bindshëm kundrejt rivalit, Donald Trump.    Kjo...

ZGJEDHJET PRESIDENCIALE/ Plas SKANDALI në SHBA, akuza të rënda për manipulim të votave

Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të mësojnë mesnatën e sotme presidentin për 4 vitet e ardhshme.    Presidenti aktual, Republikani...

Joe Biden përballë Donald Trump, shpallet zyrtarisht kandidat i demokratëve në zgjedhjet presidenciale

Joe Biden është shpallur zyrtarisht kandidat i demokratëve në zgjedhjet presidenciale, në SHBA. Pasi u shpallur zyrtarisht kandidat i demokratëve, Biden...

Senatori demokrat braktis garën për president të SHBA-ve

Senatori amerikan Cory Booker ka njoftuar tërheqjen nga gara për zgjedhjet presidenciale të 2020-ës në SHBA. Vendimin, senatori demokrat e mori...

Lajmet e fundit