Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

zgjedhjet ne shba

‘Mashtrimi në zgjedhjet e SHBA-së’, gazetari i ‘Fox News’ zbulon se si votuan 25 të vdekur

Gazetari i Fox News, Tucker Carlson pretendon se ka zbuluar një listë me emrat e katër personave të vdekur më herët, që votuan në...

Befason i dërguari i posaçëm i Trump-it, Grenell: Sigurohuni që njerëzit e vdekur nuk kanë votuar

I dërguari i posaçëm i Donald Trumpit për bisedimet mes Kosovës dhe Serbisë, Richard Grenell ka hedhur dyshime në manipulimin e zgjedhjeve në SHBA....

Zgjedhjet në SHBA: Sanders ndal fushatën për president, shtrohet në spital

Senatori amerikan Bernie Sanders ka ndalur fushatën për president pasi të martën u shtrua në spital me dhimbje gjoksi. Mjekët i...

SHBA: Ngrihen akuza ndaj 12 agjentëve rusë për hakimin e serverit të Hillary Clinton dhe demokratëve

Një Juri e Madhe federale ngriti të premten akuza ndaj 12 oficerëve të shërbimeve ushtarake ruse të zbulimit, për depërtim në 2016-n në rrjetin...

Trump pranon për herë të parë se Rusia ndërhyri në zgjedhjet presideciale

Presidenti i zgjedhur Donald Trump e pranoi të mërkurën se Rusia ndërhyri në zgjedhjet e nëntorit, por tha se nëse Presidenti rus, Vladimir Putin...

Donald Trump heq dorë nga bizneset, përqëndrohet te presidenca

Presidenti i zgjedhur i SHBA-së, Donald Trump do të heqë dorë nga drejtimi i çdo biznesi që ai zotëron. Lajmi është...

Wisconsini, shteti i parë në SHBA ku kërkohet rinumërim votash

Komisioni zgjedhor në Wisconsin ka marrë një kërkesë për një rinumërim të votave në shtetin ku fitoi ngushtë Donald Trump, në zgjedhjet e para...

Dy zgjedhjet e Trump për kreun e diplomacisë, njëri “rrezik” për shqiptarët

Për presidentin e sapozgjedhur Donald Trump ka filluar puna e zgjedhjes së një kabineti dhe përgatitjes për kalimin e pushtetit në duart e tij...

Bursat evropiane në rritje pas tronditjes Trump

Bursat evropiane u mbyllën në rënie ditën e djeshme, pas zgjedhjes surprizë të Donald Trump si president i SHBA-së, por sot të gjitha bursat...

Lajmet e fundit