Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

zgjedhjet 2021

Lulzim Basha “shpërthen” ndaj Ilir Metës: Na shkatërroi fushatën! Ishte aseti më i madh i Edi Ramës 2 javët e fundit para zgjedhjeve

Lulzim Basha nuk i ka kursyer sulmet ndaj Presidentit Ilir Meta, të cilin pak kohë më parë e quajti pjesë të “Trekëndëshit të Bermudës”,...

ANALIZA/ Më i votuari pas Bashës, kandidimi i Agron Shehajt në njësinë nr.5 në Tiranë i jep PD-së më shumë se 3400 vota në...

Partia Demokratike nuk arriti të fitonte zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, duke marrë vetëm 60 mandate deputetësh.Por PD pati rritje në krahasim me zgjedhjet...

Flet eurodeputeti që bëri raportin e KE për Shqipërinë: Zgjedhjet u organizuan mirë dhe ishin të qeta, fushata ishte gjithëpërfshirëse

Eurodeputeti që realizoi raportin e Asamblesë së Këshillt Europian Aleksander Pociej, thotë se zgjedhjet e 25 prillit në Shqipëri përgjithësisht u organizuan mirë ndërsa...

KRIMET ZGJEDHORE/ Prokuroria e Përgjithshme bën bilancin: Janë arrestuar në flagrancë 5 persona, 3 prej tyre janë dënuar me burg

Pas përfundimit të zgjehdjeve të 25 prillit, partitë politike depozituan në Prokurori paditë për veprime të cilat i kanë cilësuar si krime zgjedhore.Prokuroria e...

Fatmir Xhafaj rrëfehet për herë të parë pas zgjedhjeve; nga marrëdhëniet me Ramën e Veliajn te “viktimat e diversionit brenda partisë”: Meta vinte te...

Deputeti socialist Fatmir Xhafaj ka folur për herë të parë pas certifikimit zyrtar të rezultatit të zgjedhjeve të 25 prillit ku ai u rendit...

Pasi shpalli “non grata” Berishën, Antony Blinken uron Edi Ramën për fitoren e zgjedhjeve

Sekretari amerikan i Shtetit, Antony Blinken, ka përgëzuar kryeministrin Edi Rama për fitoren e zgjedhjeve të 25 prillit.Sipas Blinken, zgjedhjet ishin paqësore, ndaj Shqipëria...

VLORË/ Damiani “shkakton TËRMET” në PS: Pse humbëm vota! Njerëzit që punuan për vota personale; të ndryshojë Bashkia; 118 të deleguar dështuan, ja ku...

Socialistët Vlonjatë e bënë analizën e tyre për zgjedhjet 2021. Damian Gjiknuri, në raportin pëundimtar shpërndarë strukturave, “u ka bërë një dush të ftohtë”...

Rrëzimi i ankimimeve për qarqet Durrës dhe Shkodër, reagon PD: Anëtarët e KAS marrin urdhra nga telefoni

KAS vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesat e PD-së për të shpallur të pavlefhsme zgjedhjet në qarqet e Durrësit dhe Shkodrës.Përfaqësuesi i PD...

Pas LSI-së, edhe PD ankimon në Kolegjin Zgjedhor zgjedhjet në qarkun e Gjirokastrës

Partia Demokratike ka ankimuar në Kolegjin Zgjedhor rezultatin e zgjedhjeve të 25 prillit në qarkun e Gjirokastrës.Përfaqësuesi i PD, Marash Logu, njofton se ka...

“Mandati i LSI u grabit në tavolinë”, Çela reagon pas vendimit të KAS: Noterizoi masakrën zgjedhore në Berat

Kandidati për deputet i LSI, Ardit Çela ka reaguar lidhur me vendimin më të fundit të KAS, i cili rrëzoi kërkesën e PD dhe...

Lajmet e fundit