Tirana
light rain
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
88 %
0.5kmh
75 %
Die
25 °
Hën
25 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

zgjedhje 14 maj

Berisha bën analizën e humbjes së zgjedhjeve: Rama mobilizoi fondin e e pagave dhe pensioneve për t’i grabitur, u shpërndanë zarfe me nga 50...

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbledhur këtë të martë Kryesinë në selinë blu.  Kjo është mbledhja e parë për e Kryesisë  pas zgjedhjeve vendore të...

“Bëhuni gati, prisni përgjigjen”, Flamur Noka paralajmëron: Policia, ushtria dhe SHISH ishin garnizion i PS! Në 14 maj të burgosurit votuan nga 3-4 herë

Deputeti i Partisë Demokratike Flamur Noka komentoi me tone të ashpra zgjedhjet vendotre të 14 majit, duke akuzuar qeverinë për vjedhje dhe saboti mvotash. Në...

Erion Veliaj FITON me rezultatin e thellë TIRANËN, kryeson me rreth 58 mijë vota më shumë se Belind Këlliçi

Erion Veliaj ka fituar me një rezultat të thellë në Bashkinë Tiranë, duke siguruar mandatin e tretë. Teksa ka mbetur dhe një kuti me fletët...

Safet Gjici siguron mandatin e dytë në Kukës: Kemi bërë një fushatë model! Do t’u shërbej edhe atyre që nuk më votuan  

Safet Gjici i Partisë Socialiste ka falenderuar qytetarët që e votuan për të drejtuar Bashkinë e Kukësit edhe për katër vitet e ardhshme. Ai u...

Në garë për Tiranën, reagon Arlind Qori: Do të analizoj rezultatin e zgjedhjeve kuti për kuti, do të mbaj qëndrimin tim më pas

Kreu i ”Lëvizjes Bashkë” Arlind Qori ka thënë në një prononcim për mediet se po pret që të përfundojë procesi i numërimit të votave...

Socialistët i besojnë për herë të tretë Krujën Artur Bushit, fiton bindshëm ndaj kandidatit të koalicionit

Artur Bushi nga  Partia Socialiste ka fituar bindshëm në Bashkinë e Krujës, duke siguruar mandatin e tretë. Ai ka marrë 17308 vota kundrejt kandidatit të...

Gledian Llatja flet i entuziazmuar pas fitores: U përket të gjithëve juve! Keni vënë një tullë në 4-vjeçarin e ardhshëm të Elbasanit

Kryetari i Bashkisë së Elbasanit Gledian Llatja ka falenderuar qytetarët që i dhanë votën, duke i bësuar kështu dhe një mandat 4 vjeçar në...

Erion Veliaj shpall fitoren e Vorës dhe thotë: Falenderoj ata demokratë që nuk shkuan të votojnë për Saliken dhe kundër Amerikës

Erion Veliaj, kreu i bashkisë së Tiranës dhe drejtues i Qarkut shpalli Blerim Sherën si fitues i parë nga të gjitha të dhënat dhe...

“Monizmi ka marrë një goditje shumë të fortë sot”, reagon Meta pas mbylljes së votimit

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shprehur mirënjohjen e tij për qytetarët që morën pjesë në votimin e sotëm. Përmes një postimi në...

Dy orë nga mbyllja e QV-ve, kanë votuar 32.19%, këto janë qytetet me pjesëmarrjen më të ulët

Procesi i votimit në zgjedhjet vendore është shoqëruar prej mëngjesit me problematika të shumta, kjo për  shkak të mosfunksionimit të pajisjeve të identifikimit elektronik. Deri...

Lajmet e fundit