Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Zeri i Amerikes

Presidenti Begaj flet për çështjen “Beleri”: Ta lëmë drejtësinë të bëjë punën e vet

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj ka folur në një intervistë për Zërin e Amerikës nga SHBA, për çështjen e Fredi Belerit, të kryetarit të...

VOA: Mbi 700 shqiptarë pjesë e organeve amerikane të zbatimit të ligjit

Para një dekade, numri i shqiptarëve në organet amerikane të zbatimit të ligjit ishte rreth 200.  Më 2023, sipas “Shoqatës Shqiptaro-Amerikane të Zbatimi të Ligjit”,...

Diplomacia perëndimore kërkon shmangien e veprimeve të njëanshme në veriun e Kosovës

Ambasadat e pesë vendeve kryesore perëndimore, Shteteve të Bashkuara, Francës, Gjermanisë, Italisë dhe Mbretërisë së Bashkuar, u bënë thirrje sërish të dielën autoriteteve të...

Analistët për zgjedhjet vendore: Humbja e thellë e PD-së erdhi prej bojkotimit të qytetarëve

Në Shqipëri, studiues të pavarur dhe politikanë të opozitës pohojnë se fitorja e thellë e Partisë Socialiste në zgjedhejt vendore erdhi më së shumti...

Marrëveshja e migracionit SHBA-Kanada synon t’i japë fund kalimeve të azilkërkuesve mes të dy vendeve

Vermont (AP) - Marrëveshja e imigracionit e shpallur nga Presidenti amerikan Joe Biden dhe kryeministri kanadez Justin Trudeau synon të mbyllë një proces që...

Chollet: Duhen vendime të vështira dhe kurajo nga udhëheqësit e Kosovës dhe Serbisë

Në një intervistë për shërbimin në gjuhën serbe të Zërit të Amerikës, këshilltari i Departamentit të Shtetit, Derek Schollet foli për prishmëritë gjatë vizitës...

Kim takohet me Elez Biberaj: Në ditët e errëta të diktaturës, populli shqiptar e kuptoi se ai ishte Zëri i Amerikës

Ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim ka pritur në një takim shqiptaro-amerikanin Elez Biberaj. Drejtuesi i "Zërit të Amerikës" për gjuhët evropiane, konsiderohet...

Qeveria shkarkoi drejtorin e Policisë, eksperti për VOA: Provë që policia nuk po reformohet

Në Tiranë, qeveria Rama shkarkoi sot drejtorin e përgjithshëm të policisë së shtetit, Gledis Nano, për rezultate të pamjaftueshme në detyrë. Ministri i punëve të...

Dosja Gërdeci/ Zëri i Amerikës: Vendimi i sotëm vetëm sa e lë të hapur shtegun. Apeli doli në favor të gjykimit të Fatmir Mediut

Në Shqipëri, Gjykata e posaçme e Apelit për Korrupsionin dhe Krimin e Organizuar u shpreh sot në favor të gjykimit të ish ministrit të...

Takimi i kryeministrit me kryebashkiakët, Basha: Rama në qeveri është më i dëmshëm se “Ramët” e emëruar prej tij, peshku qelbet nga koka

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka reaguar sërish pas takimit të kryeministrit Edi Rama me kryebashkiakët e vendit. Me anë të një postimi në...

Lajmet e fundit