Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Zelensky

Zelensky emëron Shevchenkon si Këshilltar të Jashtëm

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky ka emëruar një ish-futbollist dhe menaxher profesionist, Andriy Shevchenko, si Këshilltar të Jashtëm . Sipas medieve ukrainase, Shevchenko u emërua sipas...

Zelensky para OKB-së: Nuk i besohet se keqes ruse!

“Nuk i besohet së keqes ruse”. Kështu është shprehur presidenti i Ukrainës, Volodomyr Zelensky gjatë fjalimit të tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB. Në...

Fjalimi i Zelenskyt në OKB, akuzon Rusinë për gjenocid

Presidenti i Ukrainës Zelensky në fjalimin e tij në Asamblenë e Përgjithshme të OKB-së në New York ka akuzuar Rusinë për gjenocid. Ai tha se...

Zelensky vizitë zyrtare në Uashington javën e ardhshme

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, do të vizitojë Uashingtonin javën e ardhshme. Ai pritet të takohet me Presidentin Biden në Shtëpinë e Bardhë dhe...

Zelensky: Kush bën marrëveshje me Putin, përfundon si Prigozhin

Presidenti Volodimir Zelensky ka përjashtuar në menyrë kategorike mundësinë për të bërë një marrëveshje për luftën me homologun rus Vladimir Putin. Sipas tij kushdo që...

Lufta në Ukrainë: Zelensky viziton vijën e frontit në Donetsk

Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky  njoftoi sonte se ndodhet në vijën e frontit lindor, në rajonin e Donetskut. Një video e publikuar nga Kievi tregon se...

Zelensky bisedë telefonike me Macron: Falenderoj Francën për ndihmat ushtarake

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Francës, Emmanuel Macron. Zelensky ka falenderuar Macron për mbështetjen e Francës, në...

Zelensky shkon nesër në Athinë, do të marrë pjesë në darkën e Mitsotakis

Mitsotakis mirëpret të hënën në Athinë një sërë liderësh të shteteve të Ballkanit dhe jo vetëm. Në darkën, e cila do të mbahet në hotelin...

Rusia godet qendrën e transfuzionit të gjakut në Ukrainë

Një bombë ajrore ruse e drejtuar ka goditur një qendër transfuzioni gjaku në veri-lindje të Ukrainës, duke vrarë dhe plagosur njerëz, ka thënë presidenti...

Zelensky: Të paktën 500 fëmijë ukrainas të vrarë në luftë

Presidenti ukrainas, Volodymyr Zelensky, ka thënë të dielën se lufta e Rusisë, tani në muajin e 16-të, i ka lënë të vdekur, të paktën...

Lajmet e fundit