Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
1kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

Xhelal Mziu

Deputetët braktisin Berishën pas gjyqit për vulën, Mziu dhe Nallbati shkojnë në mbledhjen e Alibeajt

Gjykata e Apelit vendosi më 3 Mars që të dërgonte për rigjykim çështjen e vulës dhe logos së PD, duke njohur legjitimitetin e lidershipit...

Xhelal Mziu bën thirrje për protesta të dhunshme: Në Greqi shpërtheu molotovi dhe kimikatet, po këtu?

Deputeti i Partisë Deemokratike Xhelal Mziu ka bërë thirrje për protesta të dhunshme. Kjo thirrje e tij vjen dy ditë para protestës së 12...

Xhelal Mziu paralajmëron ikje të tjera nga PD: Disa deputetë mund të dorëhiqen për zgjedhjet lokale

Deputeti demokrat Xhelal Mziu, është shprehur mbrëmjen e sotme se në PD mund të jenë disa deputetë që do të japin dorëheqjen për të...

Xhelal Mziu: I gatshëm të lë mandatin e deputetit dhe të garoj për Bashkinë e Kamzës, edhe Ramën e mund!

Deputeti i Partisë Demokratike, Xhelal Mziu, u shpreh se është i penduar që nuk janë futur në zgjedhjet lokale në vitin 2019 sepse ia...

“Braktisi” grupin e Alibeajt, Sali Berishës në mbledhje i bashkohet edhe një tjetër deputet demokrat

 Ish-kryeministri Sali Berisha ditën e sotme ka thirrur Grupin Parlementar të Partisë Demokratike. Kësaj mbledhje ndryshe nga herët e tjera i është bashkuar edhe deputeti...

FOTOLAJM/ “Më në fund filloi bashkimi i PD”, Xhelal Mziu ndan foton e deputetëve demokratë të ulër në një tavolinë

Pas shumë muajsh përplasje deputetët e Partisë Demokrtiake janë parë sot në një tryezë, të bashkuar për gjyqin e deputetit Ervin Salianji. Ky i...

Balluku i përgjigjet Xhelal Mziut: Të flasësh ti për Dibrën është tmerr i madh, kur vjen s’takon askënd

Zv.kryeministja Belinda Balluku i është përgjigjur deputetit të PD, Xhelal Mziut, i cili tha se shkollat marrin emrat e të afërmve të politikanëve. Balluku me...

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli shkon në SPAK

Kryebashkiaku i Kamzës, Rakip Suli mëngjesin e sotëm ka shkuar në SPAK. Bëhet me dije se Suli ka shkuar në SPAK për të folur në...

VIDEO/ “Mos më bëj mua si papagall”, Mziu përplaset me Ndreun në Komision: Mos kalo në rolin e policit ordiner…

Me debat është zhvilluar Komisioni i Posaçëm Parlamentar, ku diskutohej për “Reformën Administrativo-Territoriale”. Në këtë mbledhje pati një përplasje mes ish-kryebashkiakut të Kamzës Xhelal Mziu...

Xhelal Mziu dhe Tomorr Alizoti i bashkohen Berishës, kryetari “i shpërblen” me postet e rëndësishme

Deputetët demokratë Xhelal Mziu dhe Tomorr Alizoti i janë bashkuar grupit të kryetarit të Partisë Demokratike, Sali Berisha. Burime për mediat bëjnë me dije se...

Lajmet e fundit