Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
2.6kmh
75 %
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
Sht
26 °
E martë, 26 Shtator, 2023

TAG

xhacka

Gazeta greke “vë në shënjeshtër” Olta Xhaçkën, ja pse Rama e shkarkoi

Ndryshimet në fundit në qeverinë Rama kanë tërhequr vëmendje të madhe edhe në Greqi. Gazeta Protothema i ka kushtuar një artikull në të cilën...

Çështja e detit, Nikos Dendias vjen nesër në Tiranë, takim me Ramën dhe Xhaçkën

Ministri Jashtëm i greqisë, Nikos Dendias nesër do të vijë në Tiranë. Bëhet me dije se Dendias do të vijë për një vizitë në Shqipëri...

Xhaçka vizitë në Prishtinë: Shqipëria ka ngritur zërin në mbështetje të Kosovës në çdo forum ndërkombëtar, absurde vonesa e vizave me BE

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka gjatë një konference të përbashkët për shtyp me homologen e saj, Donika Gërvalla, ku kanë...

Xhaçka: Hapja e negociatave është e merituar por edhe e vonuar, raporti i Brukselit një dokument pune për qeverinë!

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka, ka folur gjatë mocionit me debat për progress raportin e Komisionit Europian për Shqipërinë gjatë...

Xhaçka takon homologun turk në Ankara: Ka një rritje të vazhdueshme të investimeve turke, partnere kyçe për Shqipërinë

Ministrja për Europën dhe Punët e Jashtme, Olta Xhaçka është takuar sot me homologun e saj turk, Mevlut Çavusoglu, ku theksoi se ka vlerësuar...

Dialogu Strategjik SHBA-Shqipëri, Blinken takohet me ministen Xhaçka në Washington

Sekretari i Shtetit Antony Blinken  ka marrë pjesë në Dialogun Strategjik SHBA-Shqipëri dhe është takuar me ministren e Jashtme, Olta Xhaçka në Washington. Lajmi është...

Mblidhet Këshilli për mandatin e Xhaçkës, Bardhi: Socialistët do të marrin në mbrojtje ministren, PD do e çojë në Kushtetuese

Këshilli për Rregulloren, Mandatet dhe Imunitetin u mblodh mesditën e kësaj të mërkure për të diskutuar mbi raportet e opozitës dhe mazhorancës për ministren...

73 vjetori i themelimit të NATO-s, Xhaçka: Krenar që Shqipëria është pjesë e Aleancës! Sot jemi më të fortë se kurrë

Dita e sotme shënon 73 vjetorin e themelimit të Organizata e Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO), ku 12 shtete nënshkruan marrëveshjen për të...

Burra, gra dhe fëmijë të vegjël, mbërrijnë pas mesnate në Rinas afganët e parë, i pret Xhaçka dhe Yuri Kim (VIDEO)

Shtetasit e parë afganë që do të vinin në Shqipëri, kanë mbërritur në Aeroportin e Rinasit pas mesnate. Janë 121 fëmijë, gra dhe burra...

Ish-deputeti i PD filmon helikopterin e Ministrisë së Mbrojtjes dhe akuzon: Olta Xhaçka harxhon 10 mijë euro çdo javë për fushatën e PS (PAMJET...

Ish-deputeti i PD, Xhemal Gjunshki akuzon ministren e Mbrojtjes Olta Xhaçka se po shfrytëzon helikopterët e Forcave të Armatosura për të shkuar në fushatë...

Lajmet e fundit