Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Sht
34 °
Die
25 °
Hën
27 °
Mar
32 °
Mër
29 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

von der leyen

“Do të rrëzojmë barrierat mes rajoneve!” Von der Leyen në Athinë, takohet me Albin Kurtin

Mbrëmjen e sotme në Greqi do të shtrohet tryeza e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis me liderët e Ballkanit Perëndimor si dhe me ata të BE-së. Pjesë...

Rama kritika të forta Kosovës pas takimeve në Bruksel: Konstatuam regres për ta, dhe progres për Shqipërinë

Kryeministri Edi Rama ka kritikuar ashpër politikën e ndjekur nga autoritet më të larta të Kosovës, në një postim pas përmbylljes së takimeve me...

Rama nxjerr video nga takimi me Vuçiç dhe Von Der Leyen: Të zgjidhet konflikti në veri të Kosovës e t’i jepet fund kërcënimeve

Kryeministri Edi Rama po merr pjesë në mbledhjen e Komunitetit Politik Europian në  Moldavi, ku është takuar me krerët e Bashkimit Europian. Kreu i qeverisë...

Ursula von der Leyen paditet për negociata private me Pfizer

Lobisti belg, Frederik Baldan, paditi Presidenten e Komisionit Evropian (KE), Ursula von der Leyen, para Gjykatës belge në Liege, me dyshimin se ajo ka...

Macron dhe Von der Leyen në Kinë, takim me presidentin Xi Jinping

Presidenti francez Emmanuel Macron dhe kryetarja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen ndodhen në Kinë, ku do të zhvillojnë bisedime me presidentin Xi...

Von der Leyen thirrje Rusisë: Ktheni në shtëpi fëmijët e dëbuar! Po kryeni krime lufte

Presidentja e KE, Ursula Von der Leyen i ka kërkuar që Rusia të kthejë fëmijët e dëbuar. Në samitin e KE-së, tha se “rrëmbimi i...

Von Der Leyen uron Krishtlindjen: Ky vit zbuloi shpirtin dhe forcën e Evropës

Presidentja e Komisionit Europian, Ursula Von Der Leyen ka uruar besimtarët e krishterë festën e Krishtlindjes, ndërsa thotë se ky ishte një vit i...

Edi Rama lavde për Von der Leyen dhe Michel: Nuk kemi pasur kurrë presidentë si ju, që mbështesin integrimin e rajonit!

Kryeministri Edi Rama u ka thurur lavde liderëve më të lartë të Bashkimit Europian, Ursula von der Leyen dhe Charles Michel, për samitin e...

Mbërrijnë në Rinas Von der Leyen, Varhelyi dhe Orban, priten nga Spiropali

Disa prej krerëve të Bashkimit Europian kanë nisur të mbërrijnë në Tiranë, në orët e vona të kësaj të hëne, ndërsa nesër do të...

BE do të ngrejë një gjykatë speciale, për të hetuar krimet e dyshuara ruse në Ukrainë

Bashkimi Evropian do të përpiqet të krijojë një gjykatë të specializuar që do të hetojë dhe ndjek penalisht krimet e dyshuara të kryera nga...

Lajmet e fundit