Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

Vladimir Putin

VIDEO/ Lëvizje të pakontrolluara të këmbëve, Vladimir Putin ‘përpëlitet’ në karrige!

Vladimir Putin është bërë sërish qendra e vëmendjes, pas një videoje të bërë virale ku duket presidenti rus në një situatë problematike. Sikurse i është...

“Gëzohem që të shoh”, Putin takohet me Kim Jong-un, shtrëngim duarsh për 40 sekonda

Presidenti i Rusisë ka pritur me ngrohtësi liderin suprem të Korisë së Veriut, Kim Jong un. Ata u takuan në Kozmodromin Vostochny në qytetin...

Kim Jong-un mbërrin në Rusi, pritet të takohet me Putin, SHBA kërcënon me sanksione

Kim Jong-un ka mbërritur në Rusi me trenin e tij të blinduar për një takim të rrallë me Vladimir Putin për të diskutuar një...

Kremlini: Putin nuk do të marrë pjesë në samitin e G20-ës, dëshiron të fokusohet tek lufta në Ukrainë

Presidenti rus Vladimir Putin, nuk po planifikon të marrë pjesë në samitin e G20-ës, që do të mbahet në Nju Delhi. Kështu ka bërë...

Erdogan takim “kokë më kokë” me Putinin, në fokus eksporti i drithërave

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka zhvilluar një takim në Sochi me homologun e tij turk, Rexhep Tajip Erdogan. Sipas mediave të huaja mësohet...

Misteret e Moskës, Putin “zhduki” 45 oligarkë që nga fillimi i luftës

Për shumë prej perëndimorëve dhe jo vetëm, vdekja e Yevgeny Prigozhin dhe dy zëvëndës udhëheqësit e tij, ishte fundi i parashikuar i një historie....

Analisti bën deklaratën e papritur: Prigozhin është gjallë, po planifikon të hakmerret ndaj Putinit

Një deklaratë e papritur ka ardhur nga analisti rus, Valery Solovey, i cili pretendon se komandanti i Wanger, Yevgeny Prigozhin është gjallë dhe se...

Pas vdekjes së Prigozhin, Putin merr vendim: Mercenarët e Wagnerit të betohen për besnikëri ndaj shtetit rus!

Presidenti rus Vladimir Putin u ka bërë thirrje të gjithë anëtarëve të Wagner dhe ushtarëve privatë që të betohen për besnikëri ndaj shtetit rus. Putin...

Rusia gjen trupat dhe kutinë e zezë të avionit ku vdiq Prigozhin

Rusia thotë se 10 trupa dhe regjistruesi i fluturimit janë marrë nga vendi ku u rrëzua avioni në të cilin supozohet se ka qenë...

Putin dhe udhëheqësi i Koresë së Veriut shkëmbejnë letrat: Zotohemi për marrëdhënie më të forta

Udhëheqësi i Koresë së Veriut Kim Jong Un dhe presidenti rus Vladimir Putin shkëmbyen letra të martën duke u zotuar të zhvillojnë lidhjet e...

Lajmet e fundit