Tirana
light rain
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
4.6kmh
40 %
Hën
19 °
Mar
30 °
Mër
31 °
Enj
29 °
Pre
29 °
E hënë, 25 Shtator, 2023

TAG

vizita

Vjosa Osmani një ditë para në Tiranë, deputetet e opozitës ndajnë fotografi me presidenten e Kosovës

Presidentja shqiptare e Kosovës, Vjosa Osmani do të pritet sot në zyrën e kreut të shtetit nga Bajram Begaj, me një ceremoni zyrtare dhe...

E para në Tiranë, zbardhet vizita e presidentes Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani do të jetë më datë 4 shtator në Tiranë. Kjo është vizita e parë e saj në kryeqytetin e...

Edi Rama uron për ditëlindje presidentin Clinton

Kryeministri Edi Rama i ka uruar ditëlindjen presidentit amerikan Bill Clinton, përmes një fotografie të realizuar në zyrën e tij një muaj më parë,...

Edi Rama ndan pamjet e takimit të presidentit Clinton me kabinetin e tij

Kryeministri Edi Rama ka ndarë për herë të parë pamjet nga takimi që presidenti amerikan Bill Clinton ka zhvilluar me kabinetin e tij në...

Edi Rama përcjell Bill Clintonin dhe zbulon fjalët e tij para largimit: Emri tjetër i New York është West Albania

Kryeministri Edi Rama ka përcjellë ish-presidentin e SHBA-ve Bill Clinton gjatë largimit të tij nga Shqipëria. Clinton vizitoi për herë të parë vendit tonë...

Ambasada e SHBA kujton vizitën historike të presidentit George W Bush në Shqipëri

Ambasada amerikane në Tiranë kujton përmes disa pamjeve vizitën historike të presidentit George W Bush dhe bashkëshortes së tij, 16 vite më parë në...

Doktorët e “dritës së syve”, vetëm në Universal Eye Hospital në Spitalin Amerikan 3

Dy mjekë oftalmologë që frymëzojnë me punën, eksperiencën dhe aftësitë e tyre në zgjidhjen e rasteve të komplikuara. Të tillë janë kirurgët indianë të syve,...

Vizita e presidentit Begaj në Kroaci, më 1 Qershor mund të fillojnë fluturimet direkte Zagreb-Tiranë

Nga 1 Qershori Tirana dhe Zagrebi mund të kenë një linjë direkte fluturimesh. Kështu është rënë dakord gjatë bisedimeve mes presidentit Bajram Begaj dhe...

Vizita e parë e një kryeministri shqiptar, Edi Rama takon Sunak në “Downing Street”

Kryeministri Edi Rama është takuar pasditen e kësaj të enjteje me homologun e tij britanik Rishi Sunak. Të dy kanë shtrënguar duart në pjesën...

Bossi i mafies italiane Denaro ka qenë në Shqipëri, takime me zyrtarë dhe biznesmenë

Bossi i mafies italiane Matteo Messina Denaro ka qenë edhe në Shqipëri dhe Mal të Zi. Sipas mediave të huaja Matteo Messina Denaro ka...

Lajmet e fundit