Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
39 %
3.1kmh
40 %
Mër
25 °
Enj
29 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 27 Shtator, 2023

TAG

Visar Ymeri

Ish-kryetari i Vetëvendosjes kritika Albin Kurtit për dialogun me Serbinë: Po dëmton konsensusin mes palëve, njësoj siç bëri Thaçi

Ish-kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një intervistë për Euronews Albania, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti lidhur me çështjen e dialogut...

E PAPRITUR/ Kryetari i Vetëvendosjes jep dorëheqjen: Nuk mund të vazhdoj

Jep dorëheqjen kryetari i Vetëvendosjes në Kosovë Visar Ymeri. Lajmin e ka bërë të ditur në një konferencë për mediat, para pak minutash.  ...

Ymeri pranon ftesën e Haradinajt, por kur të ketë dalë nga PAN

Visar Ymeri, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje nëpërmjet një postimi në Facebook ka thënë se ka pranuar ftesën e Ramush Haradinajt por me një kusht...

Kreu i “VV”, Ymeri: Kosova e pavarur nga Shqipëria dhe jo nga Serbia, nuk ka paqe pa ndryshuar qëndrim Beogradi

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, gjatë një interviste për “Zërin e Amerikës” është shprehur se nuk mund të ketë paqe mes Kosovës dhe...

Basha takon Ymerin e Vetëvendosje: Duhet bashkërendim i vërtetë mes Tiranës dhe Prishtinës

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, priti në një takim kryetarin e Lëvizjes Vetëvendosja, Visar Ymeri dhe kryetarin e grupit parlamentar të kësaj partie,...

Kreu i Vetëvendosjes: Anulimi i demarkacionit, shmang luftën

Cenimi i integritetit territorial mund të prodhojë tensione të vazhdueshme në rajon, ka deklaruar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri, në një intervistë për...

Marrin shtetësinë shqiptare 6 anëtarë të Lëvizjes Vetëvendosje

Kryetari i Vetvendosje, Visar Ymeri, deputetët  Albin Kurti, Glauk Konjufca, Aida Dërguti, sekretari organizativ, Dardan Molliqaj dhe anëtari i Kryesisë, Liburn Aliu kanë përfituar...

Opozita ndahet për takimin me Jahjagën, Haradinaj i pranishëm

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka vendosur të shkojë në takimin e nesërm në mes liderëve politikë të Kosovës, të...

Kurti dhe Ymeri nesër në Tiranë, më 17 shkurt tjetër protestë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Ymeri dhe deputeti i kësaj partie Albin Kurti, do të organizojnë nesër një takim në Tiranë, për të diskutuar...

Lajmet e fundit