Tirana
scattered clouds
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
50 %
0.5kmh
40 %
Sht
34 °
Die
24 °
Hën
25 °
Mar
29 °
Mër
30 °
E shtunë, 23 Shtator, 2023

TAG

viktima

Familja në Libi nxirret e gjallë pas 5 ditësh nën rrënoja

Një episod paksa “ngushëllues” ka ndodhur në Libi pas përmbytjeve të tmerrshme që u morën jetën mijërave personave. Shërbimet e urgjencës në Derma njoftuan se...

Përmbytjet masive në Libi, 11,500 viktima dhe 10,500 të zhdukur

Numri i të vdekurve në qytetin bregdetar Derna të Libisë është rritur në 11,400 ndërsa përpjekjet e kërkimit vazhdojnë pas një përmbytje masive të shkaktuar nga...

Moti i keq godet edhe Kanadanë, ka viktima

Stuhia Lee goditi pjesën perëndimore të Nova Scotia në Kanada, duke përmbytur rrugë, duke shkulur pemë dhe duke shkaktuar ndërprerje të energjisë për dhjetëra mijëra njerëz përgjatë...

Tërmeti në Marok, 2,946 viktima dhe 50 mijë shtëpi të shembura

Ka shkuar në 2,946 numri i viktimave nga tërmeti i tmerrshëm që goditi Marokun mëngjesin e së premtes. Sipas zyrtarëve të qeverisë, të plagosur kanë...

Përmbytjet masive në Libi, numri i viktimave shkon në 11,300

Numri i të vdekurve në qytetin bregdetar Derna të Libisë është rritur në 11,300 ndërsa përpjekjet e kërkimit vazhdojnë pas një përmbytje masive të shkaktuar nga...

5300 të vdekur nga përmbytjet në Libi

Numri i të vdekurve nga përmbytjet shkatërruese në qytetin lindor të Libisë Derna është rritur në 5300, njoftoi më herët agjencia zyrtare e lajmeve...

Tërmeti në Marok, 2.901 viktima dhe 5,530 të zhdukur deri tani

Ka shkuar në 2901 numri i viktimave nga tërmeti i tmerrshëm që goditi Marokun mëngjesin e së premtes. Sipas zyrtarëve të qeverisë, të plagosur...

Libia goditet nga stuhia Daniel, mbi 3 mijë viktima dhe mijëra të zhdukur

Pas Greqisë, stuhia Daniel ka goditur Libinë duke shkaktuar një numër të madh viktimash. Mediat e huaja raportojnë se deri më tani janë shënuar...

Tërmeti shkatërrues në Marok, shkon në 2,681 numri i viktimave

Më shumë se 2,681 njerëz kanë vdekur dhe më shumë se 2,500 janë plagosur pas tërmetit të së premtes me magnitudë 6.8 Rihter në malet...

Mbi 2,000 viktima në Marok, pse ky tërmet ishte kaq vdekjeprurës

Një tërmet i rrallë dhe i fuqishëm goditi Marokun orët e para të së shtunës, duke i marrë jetën mijëra personave dhe  dukes hkatërruar qytetin...

Lajmet e fundit