Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

vere

Vodafone Summer Games: Së bashku ne mundemi ta bëjmë verën më argëtuese!

Si çdo vit, edhe këtë vit, Vodafone po i bën pushimet e turistëve vendas dhe të huaj në plazhet tona akoma më të bukura...

Rama: Hapen 30 qendra shëndetësore verore në zonat turistike bregdetare dhe malore

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me lajmin se janë hapur 30 qendra shëndetësore verore në zonat turistike bregdetare dhe malore. Rama thotë se...

Shumë turistë e pak punëtorë në Shqipëri

Në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, çdo ditë mund të shohësh grupe me turistë të huaj. Pavarësisht rritjes së numrit të turistëve, industria e turizmit...

OKB paralajmëron: Bota të përgatitet për temperatura përvëluese këtë verë

Agjencia meteorologjike e Organizatës së Kombeve të Bashkuara ka paralajmëruar për rritjen e gjasave për zhvillimin e fenomenit të motit, El Ninjo, në muajt...

Parashikimi/ Europa do përjetojë një verë me nxehtësi ekstreme

Ndryshimet klimatike kanë sjellë ndikime në sitinën e verës duke shënuar temperatura ekstrem dhe reshje të pakta. Në vitin 2022, Evropa përjetoi verën më të...

Femrat apo meshkujt? Dedektivja tregon kush tradhton më shumë: Gjatë verës…

Dedektive Shkënda Lili foli mbrëmjen e sotme për tradhtinë dhe se kush tradhton më shumë meshkujt apo femrat. Ajo u shpreh në “Më lër...

Vodhën 1.7 milionë dollarë verë nga një restorant spanjoll, çifti dënohet me 4 vite burg

Një çift që vodhi një sasi vere me vlerë 1.7 milionë dollarë nga një restorant spanjoll i vlerësuar me yll Michelin, është dënuar me...

500 mijë euro ia kapën në Durrës, Elidon Çela e provon nga Vlora, Policia e arreston pasi kishte mbushur furgonin me verë e ilaçe...

Elidon Çela, një i ri nga Lushnja që në tetor të vitit të kaluar u ndalua në Portin e Durrësit, pasi në autobusin e...

E rëndë në Itali, ndërron jetë 43-vjeçari shqiptar në vendin e punës, u asfiksua në punishten e verës

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Itali, ku ka ndërruar jetë një shqiptar në vendin e punës. Bëhet me dije se ka ndërruar jetë...

VIDEO/ “Sa të kem dëshirë dhe fuqi do më shoqërosh”, gazetarja bën kryetaren e bashkisë Roskovec të ngrejë dolli me fund

Gazetarja Alma Cupi ka udhëtuar drejt Roskovecit ku dhe ka zhvilluar një takim tepër miqësor me kryetaren e bashkisë, Majlinda Bufi. Në një sofër të...

Lajmet e fundit