Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

vendimi

Qeveria krijon Operatorin e Blerjeve të Përqendruara, për tenderat e Ramës dhe ministrave (DOKUMENTI)

Këshilli i Ministrave ka vendosur këtë të enjte që të ngrejë një institucion të ri për të zhvilluar tenderat në emër të Kryeministrisë, ministrive...

Situata në Ujësjellësin e Durrësit, reagon AKUM: Prishja e kontratës nuk ka lidhje me falimentimin

Agjencia Kombëtare e Ujësjellës-Kanalizime dhe Infrastrukturës së Mbetjeve ka reaguar në lidhje me lajmin e publikuar sot në media për falimentimin e ndërmarrjes. Në një...

Safet Gjici ankimon vendimin, kërkon të dalë nga qelia

Ish-kryebashkiaku i Kukësit, Safet Gjici ka ankimuar në Gjykatën e Posaçme të Apelit vendimin për të qëndruar në qeli. Shkalla e Parë ka vendosur...

Vendimi i zbardhur për gjyqtarin e Durrësit, Petraq Çuri cënoi besimin e publikut tek drejtësia

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi më 12 maj 2023 të shkarkojë nga detyra gjyqtarin e Gjykatës së Durrësit, Petraq Çuri, pasi konkludoi se ai...

Dhjetëfishohet pensioni i posaçëm shtetëror (VENDIMI)

Pensioni i posaçëm shtetëror do të bëhet sa dhjetëfishi i pensionit social. Vendimii është marrë sot nga këshilli i ministrave. Sipas këtij vendimi pensionet e...

Vettingu zbardh vendimin për Fahrije Stringën, e konfirmoi në detyrë pasi i cilësoi gjetjet ndaj saj si “pasaktësi të veçuara”

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit vendosi më 13 prill të konfirmojë në detyrë gjyqtaren e Tiranës, Fahrije Stringa Budo pasi konkludoi se kishte arritur...

Salianji përshëndet SPAK, Paloka e quan “arrestim me regji”: Minjtë e bashkisë ka një javë që e dinë për Vangjush Dakon

Deputeti demokrat Ervin Salianji ka përshëndetur vendimin e SPAK për urdhër-arrestin e lëshuar për Vangjush Dakon dhe ish-zyrtarë të tjerë të Bashkisë së Durrësit....

Hyn në fuqi ligji i pagave, ja kush do të shpëtojë nga taksimi

Duke filluar nga data e sotme, 1 qershor,  hyn në fuqi ligji i ri për pagat deri në 50 mijë lekë, të cilat nuk...

Gjykata e Posaçme ligjëron vendimin e Vlorës, Fredi Beleri dhe miku i tij do të qëndrojnë në burg

Gjykata e Posaçme ka lënë në fuqi masën paraprake të sigurisë "Arrest me burg" për Fredi Belerin dhe mikun e tij Pandeli Kokaveshi. SPAK...

Donald Trump apelon dëmshpërblimin 5 milionë dollarë, pas gjyqit për abuzim seksual

Ish-presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka paraqitur një njoftim gjyqësor për apel, dy ditë pasi një gjyq cilvil zbuloi se ai kishte abuzuar seksualisht...

Lajmet e fundit