Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
1kmh
75 %
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
27 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

vende pune

Kadastra kaloi “online”, paralajmëron Rama: Do lirohen shumë vende pune të zëna padrejtësisht

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë sot në eventin e prezantimit të produkteve të para të “Shërbimit Satelitor”. Gjatë fjalës së tij ai foli...

1.5 milion lekë ryshfet për një vend pune, Policia njofton arrestimin e përgjegjësit në Bashkinë e Tiranës

Erjon Buçuku, përgjegjës i burimeve njerëzore në Drejtorinë e Përgjithshme të Objekteve Publike të bashkisë Tiranë, njoftohet se është arrestuar nga Policia e kryeqytetit...

Raporti: Inteligjenca artificiale mund të zëvendësojë 300 milionë vende pune

Inteligjenca artificiale mund të zëvendësojë rreth 300 milionë vende të punës me orar të plotë, është thënë në një raport të bankës Goldman Sachs. Sipas...

Gjermania ka 2 milionë vende të lira pune, në mars pritet të miratohet ligji i ri për migracionin

Gjermania ka një problem të madh me mungesën e fuqisë punëtore. Dhe këtë e tha sërish të premten në Bundestag ministri gjerman i Punës...

Gjiganti Microsoft do të shkurtojë 10.000 vende pune

Korporata e teknologjisë, Microsoft, do të shkurtojë 10.000 vende pune. Ky është rundi i fundit i shkurtimeve të vendeve të punës në këtë korporatë. Shkurtimi...

Ekonomia gjermane vuan nga mungesa e fuqisë punëtore, kërkohet lehtësim i rregullave të migrimit, 250 mijë vende të lira pune për zanatçinjtë

Ekonomia gjermane vuan nga mungesa e fuqisë punëtore. Kritikat e krerëve të ekonomisë gjermane lidhen me procedurat administrative të komplikuara dhe qëndrimin e autoriteteve...

“Veç pagës edhe bonus”, Njësia Ushtarake ofron 7 vende pune për specialistë në fushën e mbrojtjes kibernetike (Kushtet dhe kriteret)

Njësia Ushtarake e Sigurisë Kibernetike ofron 7 vende për specialistë në fushën e mbrojtjes kibernetike. Ministri i Mbrojtjes, Niko Peleshi njofton se Forcat e Armatosura...

Kryeministri Mitsotakis shpall 15 mijë vende të lira pune për qytetarët mbi 45 vjeç, ja sa do të paguhen

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis njoftoi ditën e sotme se qeveria e tij po punon për hapjen e 15 mijë vendeve të lira pune për...

Hapen vende pune në Agjencinë e Kadastrës, ja kriteret që duhet të plotësojnë kandidatët (NJOFTIMI)

Agjencia Shtetërore e Kadastrës ka njoftuar për vende pune vakante pranë këtij institucioni. Pozicionet vakante janë: Specialist (39), në profilet: Gjeodezi; Inxhinieri Ndërtimi; Arkitekturë; Gjeoinformatikë, Specialist (32), në...

11 vende të reja pune në Prokurori nga Shkodra në Korçë, ja kriteret që duhet të plotësoni

Prokuroria e Përgjithshme ka njoftuar se janë shpallur vakante 11 vende pune si oficer policie gjyqësore në Prokurori pranë Gjykatës së Shkallës së Parë...

Lajmet e fundit