Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
5.1kmh
0 %
Hën
21 °
Mar
28 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
25 °
E hënë, 2 Tetor, 2023

TAG

vaksinimi

Rama shpërndan një tjetër sukses: Të dytët në Europë dhe Azi Qëndrore për shkallën e lartë të vaksinimit të fëmijëve

Kryeministri Edi Rama ka ndarë një tjetër sukses të vendit tonë. Kësaj here bëhet fjalë për vaksimin e fëmijëve ku sipas disa statistikave të...

Ja sa miliona euro janë shpenzuar në Shqipëri për vaksinimin e qytetarëve

Rreth 29 milionë euro janë shpenzuar në vitin 2021 për vaksinimin e 1,152,237 personave në Shqipëri, sipas treguesve të monitorimit vjetor të publikuar nga...

Nuk ka vaksinim në “Air Albania”! Qytetarët do ta marrin shërbimin pranë qendrave shëndetësore nga data 1 Maj

Ministria e Shëndetësisë informon se shërbimi i vaksinimit pranë pikës së përqëndruar në Stadiumin "Air Albania" në Tiranë, do të transferohet pranë qendrave shëndetësore. Duke...

Covid bën “kërdinë”, ambasada e SHBA thirrje qytetarëve: Mos harroni maskat dhe vaksinat!

Ambasada e SHBA në Tiranë iu ka bërë thirrje qytetarëve shqiptarë që të respektojnë rregullat dhe masat e vendosura kundër Covid-19. Përmes një postimi...

31-vjeçarja e pavaksinuar në intubim, Najada Çomo apel grave shtatzëna: Vaksinohuni për të mbrojtur bebin dhe veten tuaj nga Covid!

Shefja e Infektivit Najada Çomo ka folur për situatën epidemiologjike në vend, si dhe shifrat e larta të infektimeve që janë regjistruar ditët e...

Papa Françesku: Vaksinat s’janë mjet magjik për t’u shëruar, por kujdesi shëndetësor është detyrim moral

Papa Françesku foli nga Selia e Shenjtë për situatën epidemiologjike në të gjithë botën. Ai u shpreh se kujdesi shëndetësor është një detyrim moral...

Ky shtet ofron dozën e katërt të vaksinimit për të moshuarit dhe stafin shëndetësor

Izraeli është bërë shteti i parë në botë që ofron dozën e katërt të vaksinës kundër koronavirusit për personat mbi 60 vjeç dhe punëtorët...

Çertifikata e integruar me sistemin europian, ISHP: Çdo qytetar shqiptar i vaksinuar jashtë vendit pajiset me “Green Pass” në Shqipëri

Instituti i Shëndetit Publik bën me dije se të gjithë qytetarët shqiptarë të cilët jetojnë brenda ose jashtë vendin mund të vaksinohen në Shqipëri...

“Po të ishim vaksinuar do ishim në shtëpi me kalamajtë”, Rama publikon VIDEON e pacientëve të shtruar te Infektivi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar pasditen e kësaj të shtune një video nga spitali Infektiv në Tiranë, ku trajtohen pacientët e infektuar me Covid-19....

S’ka kinema dhe as teatro, Italia vendos kufizime për të pavaksinuarit pas rritjes së rasteve me COVID-19

Qeveria e Italisë vendosi këtë të mërkurë që të përjashtojë personat e pavaksinuar nga disa aktivitete publike në një pëpjekje për të ndaluar shpërndarjen...

Lajmet e fundit