Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
2.1kmh
20 %
Pre
27 °
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
29 °
Mar
29 °
E premte, 29 Shtator, 2023

TAG

vaksine

Vaksinimi në Shqipëri ecën me ritme të shpejta, mbi 13 mijë imunizme vetëm ditën e sotme

Fushata e vaksinimit masiv në vendin tonë po ecën me ritme të shpejta.Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu me anë të një foto në rrjetet...

Edi Rama: Kemi marrë konfirmimim për 50 mijë vaksina që do të vijnë nga India

Kryeministri Edi Rama ka treguar se në Shqipëri do të vijnë 50 mijë doza të vaksinës anti-COVID të prodhuar nga kompania AstraZeneca.Ai tregoi se...

Ja pse maskat dhe distanca sociale janë të nevojshme, edhe për ata që janë vaksinuar

Vaksinat anti-Covid, janë mjeti më i mirë që kemi në dispozicion për të dalë nga kjo emergjencë shëndetësore. Por fatkeqësisht, për aq sa ne...

E RËNDË/ E moshuara në Berat ndërron jetë 10 orë pasi mori vaksinën kineze, burri nuk lejon t’i bëhet autopsia

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur në Berat mbrëmjen e djeshme, ku 74 vjeçarja Donika Babunja ka ndërruar jetë 10 orë pasi mori dozën...

E rëndë, mori dozën e AstraZeneca, 60-vjeçari në Greqi përfundon në spital në gjendje të rëndë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi ku një 60-vjeçar, pasi është vaksinuar me AstraZeneca ka përfunduar në spital në gjendje të rëndë. “Magdasnews.gr”,...

Një dozë edhe për ta, Rusia prodhon vaksinën anti-Covid për kafshët

Rusia ka prodhuar vaksinën kundër covid-19 për kafshët, duke u bërë kështu vendi i parë në botë. Deri më tani Rusia ka prodhuar tre vaksina...

Denoncimi i Berishës: Vaksina “Sinovac” është e ndaluar në Kinë për pensionistët, në Shqipëri po fshihet data e skadencës së vaksinave që përdoren

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin që i ka ardhur nga një mjek shqiptar që punon në Kinë.Sipas tij, vaksina kineze është e ndaluar...

Shkencëtarët paralajmërojnë: Imunizimi duhet të bëhet me ritme të shpejta, në të kundërt do na duhen vaksina të reja

Një studim i fundit i virologëve, epidemiologëve dhe eskpertëve të shëndetsisë ka dalë në përfundimin se botës do t’i duhen vaksina të reja brenda...

A duhet të marrim vaksinën kineze? Flet mjeku Alimehmeti: Nuk ua sugjeroj qytetarëve, s’kemi të dhëna të plota për sigurinë

Mjeku Ilir Alimehmeti ka folur për situatën pandemike dhe procesin e vaksinimit në vendin tonë. Ai u shpreh se kemi një ulje të numrit të...

Rama publikon fotot e gjyshërve teksa vaksinohen: S’kam pasur kënaqësi më të madhe politike sesa kjo

Kryeministri Edi Rama ka shpërndarë disa foto nga procesi i vaksinimit të moshës së tretë në qytete të ndryshme në vendin tonë. Përmes një postimi...

Lajmet e fundit