Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
45 %
1kmh
0 %
Pre
33 °
Sht
33 °
Die
25 °
Hën
31 °
Mar
31 °
E premte, 22 Shtator, 2023

TAG

ushqime

Të varfrit në Shqipëri, me pamundësinë më të madhe në Europë për të siguruar ushqim të mjaftueshëm

Në vitin 2022, rreth 8.3% e popullsisë së BE-së, nuk ishin në gjendje të përballonin një vakt, që përmbante mish, peshk ose ekuivalent vegjetarian...

Shpërndante ushqime për vota, policia gjen pas dy javësh drejtorin e Ujësjellësit dhe e shoqëron në komisariat

Administratori i ndërrmarjes së ujësjellësit në Shkodër, Arvit Bushati është shoqëruar  mbrëmjen e sotme nga policia në komisariat. Arvit Bushati ishte shpallur në kërkim më...

Rënia e importit të ushqimeve zbulon emigracionin e lartë dhe dobësitë në konsum

Përveç produkteve të mishit dhe bulmetit, që pasqyrojnë krizën e sektorit të blegtorisë, importet e produkteve të tjera ushqimore kanë pësuar tkurrje të shpejtë...

50 qese me ushqime për vota, arrestohet drejtori dhe dy punonjësit në Bashkinë Shkodër, në kërkim shefi tjetër që i porositi (EMRAT – NGJARJA)

Tre zyrtarë të Bashkisë Shkodër janë arrestuar nga Policia dhe një i katërt është shpallur në kërkim, pas sekuestrimit të 50 qeseve me ushqime...

Mëngjesi i shëndetshëm, çfarë ushqimesh duhet të hani dhe cilat jo

Cilat ushqime të vijnë ndër mend kur mendon për mëngjesin? Zakonisht, një filxhan kos, një filxhan kafe dhe lëng i freskët portokalli plotësojnë pritshmëritë...

Si të largoni lodhjen fizike dhe mendore, ushqimet dhe mënyrat natyrale

Lodhja mund të mos jetë një çështje mjekësore, megjithatë ajo ka ndikim në jetën tonë.Ajo ndikon negativisht në punë, familje dhe marrëdhëniet shoqërore.Shkaqet e...

Këto ushqime nuk duhet t’i ri-nxehni në asnjë mënyrë në mikrovalë

Pavarësisht se sa e shijshme dhe i shëndetshëm është ushqimi që e keni përgatitur, ai mund t’i humb vlerat e veta ushqyese, e gjithashtu...

Kriza ushqimore, supermarketet racionojnë shitjen e perimeve

Një numër supermarketesh britanike, si Tesco, Aldi, Asda dhe Morrisons, kanë vendosur kufizime për blerjen e disa frutave dhe perimeve. Cili është shkaku? Një numër...

Sondazhi: 66.2% e shqiptarëve kanë ulur konsumin dhe shpenzimet për shkak të krizës

66.2% e shqiptarëve kanë ulur konsumin dhe shpenzimet për shkak të krizës. Kriza ka prekur produktet e shportës. Për të përballuar krizën, 66.2% e shqiptarëve...

Ngrihet Instituti i Sigurisë Ushqimore dhe Veterinarisë, në varësi të ministres dhe me financim nga buxheti i shtetit

Këshilli i Ministrave ka vendosur këtë të mërkurë që të ngrejë Institutin e Sigurisë Ushqimore dhe Veterinare, i cili ka si mision të garantojë...

Lajmet e fundit