Tirana
light rain
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1.5kmh
75 %
Die
24 °
Hën
28 °
Mar
31 °
Mër
31 °
Enj
30 °
E diel, 24 Shtator, 2023

TAG

universiteti i oksfordit

Humbin jetën mbi 400 mijë njerëz në vit, pas shumë kërkimesh gjendet shpëtimi, shkencëtarët zbulojnë vaksinën kundër malaries

Një vaksinë kundër malaries ka rezultuar 77 përqind efektive. Prej vitesh shumë vaksina janë testuar mirëpo, kjo është e para që përmbush të gjitha...

U tha se ishte 90% efektive, Universiteti i Oksfordit bën deklaratën e bujshme: Kemi dështuar!

Vaksina kandidate për të luftuar koronavirusin AstraZeneca, e zhvilluar nga Universiteti i Oksfordit, në bashkëpunim me IRBM dhe Pomezia, ka nevojë për studime të...

Lajmet e fundit