Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
52 %
3.6kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
27 °
Pre
27 °
Sht
20 °
E martë, 3 Tetor, 2023

TAG

ullinj

Përfshihet nga flakët kodra me ullinj në Berat, digjen disa pemë

Një zjarr i madh ka rënë pasditen e sotme në fshatin Veleshnje në Berat. Mësohet se zjarri fillimisht ka nisur papritur në një nga ullishtet...

“Tmerr që fajësoni bujqit”, Erion Braçe i përgjigjet ministres Krifca: Më tregoni një grumbullues që në magazinë po grumbullon ullinj

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe, ka reaguar në lidhje me deklaratën e bërë ditën e sotme nga ministrja e Bujqësisë, Frida Krifca, e...

“Ju po shtypni noj çik ullinj, apo ju shtypni lekë”? Saimir Korreshi: Buxheti i 2023 do t’i lërë shqiptarët lakuriq me duar në xhepa

Deputeti demokrat Saimir Korreshi ka deklaruar sot në Kuvend se buxheti i vitit 2023 është një shifër që sipas tij "do t’i lërë shqiptarët...

Ra nga pema e ullirit dhe humbi jetën, 62-vjeçari pedagog në Universitetin e Gjirokastrës (EMRI-FOTO)

Gëzim Rredhi është 62 vjeçari që ka humbur jetën pasi u rrëzua nga pema e ullirit. Ai ishte pedagog i Gjuhë-Letërsisë në universitetin “Eqerem...

Po vilnin ullinj, dy të vdekur dhe një i plagosur në qarkun e Vlorës

Dy persona kanë humbur jetën ditën e sotme, pasi kanë rënë aksidentalisht nga pema. Bëhet fjalë për një 62 vjeçar nga Ksamili që është...

Zjarr i madh në Delvinë, digjen qindra rrënjë ullinj

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Stjar në bashkinë e Delvinës. Bëhet me dije se zjarri madh ka rënë në një...

Zjarr i madh në Kaninë të Vlorës, digjen tokat me ullinj, rrezikojnë dhe banesat

Një zjarr i madh ka rënë ditën e sotme në Kaninë të Vlorës. Bëhet me dije se zjarri po djek një tokë ku ka ullishte...

Digjet një sipërfaqe me ullinj në fshatin Sherishtë në Vlorë (FOTO)

Një sipërfaqe me ullinj në fshatin fshatin Sherishtë, Vlorë është përfshirë nga zjarri. Flakët të cilat janë përhapur me shpëjtësi për shkak të erës, kanë...

Zjarri i madh përfshin parcelën me ullinj në Lezhë, digjen mbi 50 hektarë me pemë

Një zjarr i madh ka rënë këtë pasdite në një parcelë me pemë në fshatin Troshan në Lezhë. Mësohet se janë djegur mbi 50...

Riaktivizohet vatra e zjarrit në Panaja të Vlorës, digjen dhjetëra rrënjë ullinj

Një zjarr i madh ka rënë në Panaja të Vlorës, ku si pasojë e flakëve janë djegur plantacione me ullishte. Zjarri ka qenë aktiv edhe...

Lajmet e fundit